Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ishrana mladih molly Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 2 dana mi se okotila molly-riba nekih 10-ak komada prezivelo, ostalo u stomaku ostalih riba. Ti sto su preziveli odvojio sam u poseban akvarijum od 11l, ali ne znam cime da ih hranim, jer listice ne jedu. Ako biste mogli da mitdate recept za neku domacu hranu, ili eventualno da mi preporucite neku kupovnu, bio bih vam zahvalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 12:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo samelji te listice, da budu dovoljno sitni, i jesce ih... To naravno nije jedina opcija, dace ti drugi jos predloga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je kolega Jovica jednom predlozio, ubaci novcic u kutijicu sa lisnatom hranom i dobro prodrmaj i promuckaj neko vreme. Listici ce se dobro usitniti, e to ce jesti.

Pošto si napisao da je okot bio pre 2 dana, verovatno ne jedu jer jos uvek imaju zumancanu kesu iz koje dobijaju sve sta im je potrebno prvih nekoliko dana. Ukoliko ti na oko nisu vise zuckasti, pocni da im dajes usitnjenu lisnatu po vrlo malo, vise puta na dan, kako ne bi zagadio vodu nepojedenom hranom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi upravo "odhranismo" 6 black molika sa Sera vipan baby (jako sitna hrana za mlade zivorotke) ,po par puta dnevno natruni, a vec posle par dana sam im sitnila obicnu hranu u listicima kojom hranim oastale ribe. Jedino sto je nas akvarijumcic jako ubiljen i bogat algama (namerno smo ih sad ostavili), pa su imale i dodatnu biljnu hranu. Slobodno sitni uobicajenu hranu u listicima, jako brzo rastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz ::
Mislim da je kolega Jovica jednom predlozio, ubaci novcic u kutijicu sa lisnatom hranom i dobro prodrmaj i promuckaj neko vreme. Listici ce se dobro usitniti, e to ce jesti.

Pošto si napisao da je okot bio pre 2 dana, verovatno ne jedu jer jos uvek imaju zumancanu kesu iz koje dobijaju sve sta im je potrebno prvih nekoliko dana. Ukoliko ti na oko nisu vise zuckasti, pocni da im dajes usitnjenu lisnatu po vrlo malo, vise puta na dan, kako ne bi zagadio vodu nepojedenom hranom.

Tacno se secam da se ovoga ne secam! Laughing
Ali usitni im obicne lisnate hrane, moze i par proteiskih granulica, tipa sera diskus granulata i po maloooooo ,veoma malo 3xdnevno. Prvih dan-dva su oni mirni, posle traze da jedu. Sto se tice zumancane kese, nisam je bas zapazio, kod ikrasica se to lepo vidi, kod zivorotki i ne bas. Klopace one to, ne brini nista. Samo je najbitnije da ne preterujes sa ishranom, jer ce pre uginuti ako preopteretis vodu hranom i krene ta hrana da se raspada. Docice do bakterijskih infekcija, skupice repice i uginuti. Ovako ih hrani umereno i ne beri brigu. Za godinu dana ce ih biti toliko da neces znati ko je kome rod! Laughing
Ajd nek je sa srecom! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo 1 od 1000000 recepta kupite sto raznovrsniju hrany listici,racici ,granule ,dafnija,proteinska....sve to lepo na listu papira usitnite flasom -teglom a ja to radim u secku onda prosejete kroz sito sto propadne dajete malim ribicama sto ostane u sito dajete velikim ribama i to je to !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jan 20, 2015 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos to sto isitnite lepo prvo u nekoj soljici potopite u vodi a onda spricem ubrizgate do mladji. Hrana je meka jer se natopila vodom a jos spric ko na stolu servira Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License