Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ishrana ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto vecina pocetnika (posto sam ja presao sa pocetnickog ranka na preraslog pocetnika) postavlje pitanja,dali smem ribicama davati ovo ili ono,ribicama se iskljucivo daje namenjena hrana koja nije proizvedena,kao experiment nego probana hrana,koju ce ribice 100% jesti.Ribicama osim susene,lisnate,granulice,i ostale hrane koju mozete nabaviti u svom pet sopu,mozete i davati larve komaraca,dafnije,mikro crvi,tubifex,artemia,grdinali,enhitreja ova hrana se daje ribicama,jer su neki pametniji ljudi izmislili,a na sto vi ovo pokusavate sa muvama,skakavcima hebom,..........Znaci ako neko hoce da proba i da experimentise neka uradi,a ne da se raspituje,jer mislim da nije na ovom forumu mesto takvim temama,tako bojane Wink ?A u ostalom i ako neko to pokusa i uspe mu bice izumitelj,po meni ovo sto su neki ljudi vec probali i davali ribicama,to im i ja dajem,a ne da postavljem pitanja smem li hraniti ribice sa ovim ili onim,ja sam uclanjen na vise foruma i ovakve stvari se tamo netolerisu,nego se ovakve teme odmah brisu od strane modernatora ili administratora......tako da mislim da ce ovaj tekst biti poucan!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala pomogao si mi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze ova bubica da se daje gupikama?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre će ova "bubica" da pojede gupiku nego ona nju haha haha haha haha Gde si , majke ti Nigros, našao toliku bogomoljku? zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aahahahahahahahahahahahahah big mama kraljuuuuuuuuuu haha haha haha haha haha haha haha haha haha smejanje smejanje smejanje smejanje smejanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Avg 16, 2010 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema na cemu stefikos,iznervirao me je onaj text o ishrani ribica sa hlebom,nigrose ti to meni treniras zivce?????xD????? Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene na kuci... Bas sam juce razmisljao kako sam kao klinac drzao bogomoljke, kad se pojavise 2 na fasadi...
Ova nije toliko velika, mislim da je muzijak, zenke su dosta vece.
P.S. Pustio sam je da ide Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
stefkoss
Banovan
Banovan



Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 735
Lokacija: crna gora,bar

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni je jedna bila sjela na volan od bicikla pola volana mi je zauzela ona ceti pojesti ribice a ne ribice nju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ::
Posto vecina pocetnika (posto sam ja presao sa pocetnickog ranka na preraslog pocetnika) postavlje pitanja,dali smem ribicama davati ovo ili ono,ribicama se iskljucivo daje namenjena hrana koja nije proizvedena,kao experiment nego probana hrana,koju ce ribice 100% jesti.Ribicama osim susene,lisnate,granulice,i ostale hrane koju mozete nabaviti u svom pet sopu,mozete i davati larve komaraca,dafnije,mikro crvi,tubifex,artemia,grdinali,enhitreja ova hrana se daje ribicama,jer su neki pametniji ljudi izmislili,a na sto vi ovo pokusavate sa muvama,skakavcima hebom,...........tako da mislim da ce ovaj tekst biti poucan!


Poucan u kom smislu? Ne drze svi ljudi gupike! Postoje jako dobri recepti za spremanje hrane za ribe a koji uzimaju svoje mesto na forumima a ne bivaju obrisani. A koju ribe jedu i jako dobro napreduju od nje. Tako da se Miroslave, ja prvi sa tobom ne bih slozio u potpunosti. Wink
Bice ih jos, samo polako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sale75bgd Smile ::
Miroslav95 ::
Posto vecina pocetnika (posto sam ja presao sa pocetnickog ranka na preraslog pocetnika) postavlje pitanja,dali smem ribicama davati ovo ili ono,ribicama se iskljucivo daje namenjena hrana koja nije proizvedena,kao experiment nego probana hrana,koju ce ribice 100% jesti.Ribicama osim susene,lisnate,granulice,i ostale hrane koju mozete nabaviti u svom pet sopu,mozete i davati larve komaraca,dafnije,mikro crvi,tubifex,artemia,grdinali,enhitreja ova hrana se daje ribicama,jer su neki pametniji ljudi izmislili,a na sto vi ovo pokusavate sa muvama,skakavcima hebom,...........tako da mislim da ce ovaj tekst biti poucan!


Poucan u kom smislu? Ne drze svi ljudi gupike! Postoje jako dobri recepti za spremanje hrane za ribe a koji uzimaju svoje mesto na forumima a ne bivaju obrisani. A koju ribe jedu i jako dobro napreduju od nje. Tako da se Miroslave, ja prvi sa tobom ne bih slozio u potpunosti. Wink
Bice ih jos, samo polako Smile


Slazem se sa tobom Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Avg 17, 2010 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je Smile

Ziva (zamrznuta) hrana za ribe, priprema:

Potrebni sastojci:
• Govedje srce 1 kg
• Fileti oslica 300g
• Pilece belo meso 300g
• Lignje 300g
• Spanac 300g
• Beli luk 2-3 cena
• Sargarepa 2-3 kom. (zavisi od velicine)
• Aleva paprika 2-3 jelovne kasike
• 1 kesica zelatina
• 2 tablete orvagil-a od 400 mg

Govedje srce ocistiti od masnoce (sto bolje,kupiti vise od 1. kg.)i samleti 2x u masini za mlevenje mesa.Lignje, oslic, pilece belo isto samleti 2x i pomesati. Spanac se obari (ali vrlo kratko) ocedi i samelje takodje. Sargarepu zivu izrendati a luk izgnjeciti kao i orvagil. Zelatin pripremiti po uputstvu sa kesice i sve zajedno dobro izmesati da se dobije kompaktna masa. Zatim se sve istanji na dasci i stavi da se zamrzne. Kada se delimicno zamrzne iseci na komade zeljene velicine i vratiti da se potpuno zamrzne. Kada se zamrzne spremna je za hranjenje riba. Potrebno je samo sastrugati nozem potrebnu kolicinu i dati im. Pozeljno je da listici hrane koju dajete ribama budu sto tanji, i OBAVEZNO voditi racuna i ne hraniti ribe preterano jel se moze zamutiti i zagaditi voda ukoliko u podlozi ostanu ostaci nepojedene hrane!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 7:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okrutan si Miroslave 95 Wink Ima milijardu recepata i jos milijardu varijanti kako da iskombinujes makar jedan jedini recept.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja preporuka je svakako pripremljena zaledjena hrana.Ovo je mojim ribicama osnovna hrana vec godinama.Malo je cimanje doh ih ne nahranim sa ovom hranom(bar 15 minuta traje hranjenje) ali svakako vredi.Ne secam sa kada sam imao neku bolest,a cesto znam da pretrpam akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Sep 01, 2010 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedan tekst koji sam negde na netu nasao ali neznam gde posto sam ga sacuvao u .txt formatu. Mozda nekom posluzi za pripremanje hrane. radi se o vitaminima.

Vitamin A
Utiče na: ćelijski rast
Simptomi nedostatka: slab rast, deformiteti vertebral column i peraja
Ima ga u: jetri, španaću, šargarepi

Vitamin B1 (Tiamin)
Utiče na: razlaganje ugljenvodonika, pospešuje rast i plodnost
Simptomi nedostatka: uplašeno ponašane, slab rast, smanjeni apetit
Ima ga u: paprici, grašku, šargarepi, španaću

Vitamin B2 (Riboflavin)
Utiče na: kontrolu enzima i proteina
Simptomi nedostatka: zamućene oči, slab rast, nedostatak apetita
Ima ga u: španaću, grašku, paprici, šargarepi

Vitamin B3 (Nikotinska kiselina)
Utiče na: razlaganje hrane (proteina)
Simptomi nedostatka: slabost, besciljno kretanje, tumori
Ima ga u: grašku, jetri, španaću, paprici

Vitamin B5 (Pantotenska kiselina)
Utiče na: proizvodnju hormona, metabolizam
Simptomi nedostatka: slabost, slepljne škrge
Ima ga u: jetri, paprici

Vitamin B6 (Piridomin) and B12 (Cijanocobalamin)
Utiče na: enzime, metabolizam proteina
Simptomi nedostatka: ubrzano disanje, gubitak apetita, bojažljivost, slab rast
Ima ga u: jetri, paprici

Vitamin C (Ascorbinska kiselina)
Utiče na: razvoj zuba i kostiju, zarastanje rana, varenje
Simptomi nedostatka: promene na koži, jetri i mišićnom tkivu
Ima ga u: paprici, grašku, španaću

Vitamin D3
Utiče na: razvoj kostiju
Simptomi nedostatka: degeneracija kostiju
Ima ga u: ribljoj jetri, ribljem mesu

Vitamin E
Utiče na: razvoj polnih organa, plodnost
Simptomi nedostatka: neplodnost
Ima ga u: jajima, žitaricama

Vitamin K
Utiče na: formiranje krvi, zgrušavanje krvi
Simptomi nedostatka: povrede sa smrtnim ishodom (abrazije)
Ima ga u: zelenoj salati, grašku, španaću

Vitamin M (Folna kiselina)
Utiče na: formiranje krvi, metabolizam
Simptomi nedostatka: tamna pigmentacija kože
Ima ga u:

Choline
Utiče na: rast, proizvodnju masti, obojenost
Simptomi nedostatka: povećani bubrezi i jetra
Ima ga u: paprici
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License