----------------------------------- Betmen Ned Jul 02, 2017 11:11 pm ----------------------------------- E pa ovako da se oglasim i ja,razlog je bio u kvalitetu vode,nikakav genetski poremecaj,elem pored akvarijuma gde se desavalo to sto sam opisao(iskrivljenost),u druga dva akvarijuma su kozice bile ok,prebacio sam ih u te akvarijume i one su se kroz par dana oporavile,kada sam dosao do mogucnosti da izmerim kvalitet vode,pokazalo se da je voda tvrđa,a razlog toga je sledeci:godinu dana sam isao na javnu cesmu(mesto u kom zivim ima javnu cesmu iz koje izlazi takoreci ro voda)i dosnosio vodu za promenu,e onda mi je jednom ostalo toliko vode da sam u taj akvarijum morao da dodam vodu sa cesme,i tako sam radio narednih nekoliko izmena,ali u ona dva druga akvarijuma sam iskljucivo sipao vodu sa javne cesme,nako određenog vremena mi se desilo to sa kozicama i bilje je pocelo da odumire u samom akvarijumu voda je postajala zuckasta i na biljkama i podlozi je pocelo da se skuplja nesto kao prasina tacnije kao soc iz kafe ....dok sam razlog nasao u tom akvarijumu ostao sam bez i jedne kozice,ali se i u tom akvarijumu stanje dosta popravilo,hvala svakome ko se potrudio da mi pomogne da resim problem.