Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Istekao rok trajanja na hranu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sijamski borac
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 22 Okt 2011
Poruke: 80
Lokacija: Svilajnac

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam kupio hranu crnu proteinsku i kad sam doso kuci video sam da je isteko rok trajanja.. dal moze da steti ribicama ili to nema nikakve veze?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 12:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

branko97KW
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2012
Poruke: 133
Lokacija: Ladjevci / Kraljevo

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se ne bi igrao sa tim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Apr 12, 2012 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki rok trajanja koji mi vidimo zapravo nije tacan vec proizvod moze da se koristi jos neko vreme (mesec-dva sigurno).
Tako je bar sa proizvodima koje ljudi koriste, al opet i pored toga da li bi ti jeo nesto cemu je rok istekao? Wink Zameni tu hranu, mislim da nijedan prodavac ne sme da ti proda proizvod kome je istekao rok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2012 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio hranu na kojoj je rok trajanja istekao mozda i vise od goidnu, dana , odgaio ribe s njom. A Vama to ne preporucujem da radite, pogotovo vazi ko ima skuplje ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2012 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno su svi hranjivi sastojci koji su oznaceni na pakovanju umanjeni, pa stoga ne bi trebalo da steti ribicama za neko kratko vreme da ih hranis dok ne nabavis novu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zgresila sam Sad


Hranila sam ribe 3-4 puta nedeljno hranom kojoj je istekao rok pre 10 meseci svih tih 10 meseci!!!!!!!


I skoro primetim da su nadute, da manje vrse nuzdu, imaju slabiji apetit, neke su smrsale i povezem to s time sto ih je moj komsija prehranjivao (priznao je) dok sam ja bila odsutna 2 nedelje, a koristio je mahom tu istu hranu sve vreme (priznao je i to, iako sam ja dala jasna uputstva!).

Krenem na terapiju protiv zatvora: ne dajem hranu par dana, pa krenem kuvani grasak, pa onda tu istu hranu (jer je spirulina, pa kontam biljna, lagana, dobra za zatvor) natopim u rastvor magneziju sulfata (odlican lek za zatvor inace) i dajem im to par dana, 2 puta dnevno. Skontam da nista posebno ne postizem - predjem na kupke u tom istom rastvoru. Malo se promeni situacija, popravi im se apetit i dam im jedan dan zivu artemiju i kontam da se ribe ubijaju koliko im se jede.



Danas shvatim da sam ih hranila (i lecila) pokvarenom hranom.
Nije ona bila jedina u ishrani naravno, ali bila je sigurno 3 puta nedeljno. I konstantno samo ona dok sam ja bila odsutna (2 nedelje) pa onda i lecenje njom od jedno 7 dana.

Da li je moguce da je pokvarena hrana ustvari uzrok onih gore simptoma?
Jeste da me grize savest, ali makar bi znala da je to zaista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto sam ja nasla na internetu (iako ima jako malo slucajeva koji su kao ja i zaboravljaju da riblja hrana ima svoj rok) je da moze da ugrozi riblje zdravlje i osteti organe i da oslabi imunitet sto bi dalje dovelo do pojave svih mogucih bolesti. Ali nigde nisam nasla slucaj coveka koji opisuje simptome. Molim za misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To o rokovima i hrani, pogotovo koja je dehidrirana kao ova riblja macku o rep sto se mene tice i ono malo faxa sto sam isao Smile

E sad gledaj to ovako logicki, koliko dugo ih hranis sa tom hranom ? Sto bi se tek onda sad to pojavilo ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sta ja znam logicki: pojavilo se sada jer im je oslabio imunitet jer kroz tu istu hranu ili nisi unosile nista (a bile su hranjene njom relativno cesto + posni dan u nedelji dakle nula hrane) ili su unosile neke stetnosti koje su mozda nastale. Hrana je zapravo presisala rok za celih 11 mesci Sad

Plus - primetno bolje njupaju ostalu hranu, ovoj su jedva prilazile. Ne znam, grize me savest a u isto vreme zelim da saznam sta im se desilo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad tek vidim. Komsiju na lomacu ! Razz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc poznat si kao pazljiv citac, dokazalo se i prosli put Very Happy
Znaci, mislis da je prejedanje dok ih je komsija ranio uzrok nadutih stomaka i slicnih konstipacija-simptoma, a ne to sto je koriscena hrana kojoj je isteko rok ??


Ma dobro da je i prihvatio komsa ulogu - svaku dan pali gasi svetlo, hrani...Fala mu svakako. Lepo sam mu ja rekla malo hrane, al zaneo se covek. Zatekla me uzasno zagadjena vode u oba akvarijuma, ali svi zivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oljisa ::
Cvrc poznat si kao pazljiv citac, dokazalo se i prosli put Very Happy
Zatekla me uzasno zagadjena vode u oba akvarijuma, ali svi zivi.


Kao odgovor na prvi red, moram da kazem pisite manje tekstove Razz

A ovo drugo sto si napisala govori po meni samo za sebe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na koga mislis kad kazes 'vi' Very Happy ?
Ja pisem duze da bih detaljno objasnila stanje, posle mene niko ne mora da trazi dodatne info, i bilo bi dobro kad bi svi tako radili, sto se mene tice.


Da, sok me zatekao ali je to sredjeno ekspresno (nisam se ni raspakovala a vec sam menjala vodu Smile ). Logika ti je na mestu, ALI drugi akvarijum nije imao simptome kao ovaj o kom pricamo, a hranjeni od iste komsijske ruke itd. Ne znam stvarno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa ne znam onda, cekaj nekog ko bolje razume problematiku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Okt 30, 2013 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja god da je hrana veca je steta od mogucih posledica nego korist ako se rizikuje. Ja licno ne koristim hranu kojoj je prosao rok trajanja jer znam za slucajeve da su komsijama ribe pomrle od posledica takve hrane. Toplo preporucujem da kupis novu, nije sto dukata Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka vek trajanja DIY pozadine ljubisa03 Uradi Sam (DIY) 6 Čet Mar 24, 2022 6:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koji proizvodjac pravi najbolju hranu... andrija88 Ishrana 2 Sre Apr 04, 2018 8:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka slucajno sam kupio fauna mix hranu za... andrija88 Ishrana 4 Pon Apr 02, 2018 8:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam hranu maryja Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Mar 07, 2017 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako natopiti hranu vodom i da li to ... Kolja-Ljako Razno 6 Sub Maj 28, 2016 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License