Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izbor pumpe za veci akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Yaesu
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Ninberg

PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav svima,

Kupili smo veci akvarijum , do sada smo imali 55 L a sada smo uzeli 240 , pa me zanima koju bi pumpu preporucili , ja sam gledao na internetu ali neznam koliko litara /h treba da bude za akvarijum od 240 L , dali je dovoljno1500l/h?

Dali preporuvujete neke posebne marke i verzije , posto sam video da neke same prave mehurice neke kao sipaju vodu od gore pa se stvaraju mehurici , kakovo je vase iskustvo i misljenje ? do sada smo imali pumpu JBL i60 greenline i radi ok ,privremeno smo je stavili i u ovaj akvarijum ali znamo da je ona mala...

Ja sam uslikao par primeraka a akoneko moze vise da mi obasni ja sam unapred veoma zahvalan...

Hvala najlepse i srdacan pozdrav!!!

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Apr 28, 2021 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ti stakleni filter visine kao akv, unitra naslazes materijala za filtraciju i jos ti treba samo pumpa za vodu, glava, bez ovih kucista. Stavis crevo ili dva da iz akv ubacuju vodu u filter i kad voda prodje kroz filter medije na kraju je ceka pumpa koja pumpa cistu vodu nazad u akv. Samo menjas vatu i to je sav posao. Ne moze sa unutrasnjim filterom da se filtrira 240l. Spoljni filter moze da te izadje oko 50+€ kompletan sa pumpom.
Ja se ne razumem u akvaristiku ali dok ne stignu bolji odgovori boljih akvarista. Nece ti reci nista mnogo drugacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yaesu
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Ninberg

PorukaPoslao: Sre Apr 28, 2021 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru , to je spoljni filter , imao sam ga na manjem akvarijumu , u njemu aktivni ugalj , kamenje sundjere fatu i.t.d , to bi bilo najbolje resenue cak imam i pumpu i crevo za prevacivanje vode , jedini je problem sada sa ovim vekilik filterom nemam mesta za njega gde da ga stavim.... malo bi mi bilo komplikovano pa sam mislim da ove unutrašnje su dobra zamena za to....


hvala najlepse na odgovoru i veliki pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 28, 2021 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,za taku litrazu naj bolje resenje ti je neki kalnister filter(Atman F!->F4 ili neki u toj klasi),on ti garantuje dobru filtraciju i minimum odrzavanja ako slozis materijal za filtraciju kako treba,imas ih pogledati preko you-tuba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Apr 29, 2021 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kanister ili spoljni filter. Ja bi preporucio adekvatni spoljni komorni filter a naravno da i kanisteri dolaze u obzir.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Yaesu
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Ninberg

PorukaPoslao: Čet Apr 29, 2021 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala najlepse na odgovorima , odlucili bi se onda ipak za spoljni filter , dali je dovoljno da bude spiljni.filter sa strane 50cm x 40cm x 10 cm , i dali staviti aktivni ugalj ili ne? dali on utiče na rast biljki?
hvala jos jednom na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License