----------------------------------- Bojan Ned Okt 14, 2018 3:59 pm ----------------------------------- Takodje sam nov u ovoj prici tako da sam u fazi citanja i prikupljanja informacija. Sve sto cu ti reci je neko moje razmisljanje, zakljuvak iz procitanog i neke logicnosti. Sto se tice riba vecinom savetuju minimalnu dubinu od 1m mada sam par puta naleteo i da 80 cm dovoljno. Da sam na tvom mestu ne bih rizikovao vec ribe prenacio u akvarijum sto vidim da si vec ucinio ali bih ostavio par komada onih losijih primeraka da testiras sta ce se desiti preko zime, ja sam tako uradio mada je kod mene najdublji deo ide do 1,5 m. Sto se tice biljaka neki vade napolje. Ako uzmemo u obzir tvoju dubinu licno ne bih rizikovao ali bih i testirao neke biljke a koliko vidim ti si prinudjen na to. Licno ne zamisljam jezerce tako sto cu vaditi biljke pred zimu a na prolece opet ubacivati. To sto se stavi u jezero ostaje tu i preko zime pa u krajnjem slucaju pronaci biljke koje mogu to da izguraju. Opet treba uzeti u obzir i koliko je zima jaka. Mozda nekad izguraju a nekad ne. Ukoliko ostavis ribe napolje potrudi se da imas jedan deo koji deo nece biti zaledjen kako bi se odvijala razmena gasova.