----------------------------------- ivanhoe Ned Mar 17, 2019 7:39 pm ----------------------------------- Evo, dolazi za par dana i zvanicno prolece pa da vas izvestim sta je bilo u mojoj fontani. Cele zime je radila pumpa, ledila je fontana u par navrata, ali samo deo. Zlatne ribice koje nisam uspeo da uhvatim, pre par dana su se pojavile na povrsini. Bile su u hibernaciji, sada su pomalo uplasene i usporene, ali kao da se bude iz "zimskog sna". Nisam ih hranio u toku zime, a sad samo malo, kroz prste kad ih vidim na povrsini. Nadam se da je to ok. Drago mi je da su japanke prezivele (sve tri) na dubini 80 cm. Da apsurd bude veci, ribice u akvarijumu su mi skoro sve uginule, od dvadesetak ostalo je cetiri. Odlucio sam da ih u aprilu prebacim u ribnjak i tu ce ostati. Akvarijum cu srediti i staviti neke druge male ribice koje ce tu ziveti. Planiram da u aprilu prefarbam ribnjak u tamno, da sredim biljni svet i da dodam par koi sarana. Primecujem da su juce pocele da izbijaju iz saksija male mlade liske kod trske i jedva vidljivi listici lokvanja. Praticu koliko ce im trebati vremena da se pojave na povrsini vode. Ako neko bude pravio betonsku fontanu sa ribicama, mozda mu zatrebaju ove informacije jer sam izgleda ovde "eksperimentalan". Uglavnom ljudi imaju akvarijume ili vrtna jezerca.