----------------------------------- gorisha Pon Jul 06, 2015 10:26 am ----------------------------------- Da ne idemo u off ali ja mislim da je ipak najbolje u pocetku krenuti sa artemijom. Doduse, imam srecu da sam dosao do bas kvalitetne artemije tako da pricam iz svog iskustva. Najbolje napreduju sa njom u samom startu. Na koje si probleme mislio? Pre svega sa artemiom sam imao problema zato što su se mali vrlo često znali udaviti dalje artemija zahteva (bar je kod mene često tako bilo) konstantno čišćenje jer oslobadja dosta masnoće, vrlo lako zagadi vodu itd. Ne kažem da se slični problemi ne pojavljuju i kod smrznutog srca ali prošli pu kada sam inao mrest sve sam lako rešavao i bilo je puno manje problema. Da se razumemo ne odustajem ja od artemije ali mislim da treba miksati hranu. Moguće da asam ja naletio na lošu artemiju ili tako nešto. U svako slucaju to je stvar iskustva a ja prihvatam svaki savet. Inače što se LED rasvete tiče sve sam tadovoljniji i zadovoljniji. Ponovo imam izgled akvarijuma kao pre deset godina kada sam se bavio akvaristikom intenzivno. Znači klasičan Gro lux izgled svetla u svom punom sjaju. http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_62442222_Capture.JPG I dalje slika nije odraz pravog stanja ali se nadam se bolje vidi opšti utisak.