----------------------------------- Olivera77 Pon Nov 07, 2016 12:14 am Izi carbo i profito treba li pauza,kolika? ----------------------------------- Da li sam preterala sa izi carbo i profitom ,ribice su pocele naglo da mi umiru :roll: Trikogasteri koji su ogromni... :cry: ----------------------------------- WoodyAllen Pon Nov 07, 2016 12:28 am Re: Izi carbo i profito treba li pauza,kolika? ----------------------------------- Da li sam preterala sa izi carbo i profitom ,ribice su pocele naglo da mi umiru :roll: Trikogasteri koji su ogromni... :cry: Koliko si sipala, i koliki ti je akvarijum? ----------------------------------- Olivera77 Pon Nov 07, 2016 1:20 am ----------------------------------- Vec mesec dana ga doziram po uputstvu,akvarijum oko 200l ----------------------------------- Olivera77 Pon Nov 07, 2016 1:24 am ----------------------------------- Treba li da napravim neku pauzu ? :roll: ----------------------------------- WoodyAllen Pon Nov 07, 2016 1:37 am ----------------------------------- Treba li da napravim neku pauzu ? :roll: Ako doziraš po uputsvu onda nije do carba i profita sigurno ----------------------------------- Olivera77 Pon Nov 07, 2016 1:42 am ----------------------------------- Dodajem i co2 (secer kvasac) ----------------------------------- Olivera77 Pon Nov 07, 2016 1:44 am ----------------------------------- Nocu gasim co2,radi po principu jedan mehur na 2 sec ----------------------------------- jovica Pon Nov 07, 2016 10:58 am ----------------------------------- Sta si zadnje uvela, posle cega su ti ribe pocele da umiru? Ako sumnjas na neko prezasicene, uradi zamenu dela vode, sta god da je, resetovace se. Opisi kako se ponasaju ribe? Jesu li blede i po povrsini, ubrzano rade skrgama? ----------------------------------- Olivera77 Pet Nov 11, 2016 12:03 am ----------------------------------- Uzele sam par ribica koje su navodno iz roda Trikogastera,Colisa Lalia..Tek posle sam procitala na netu da su jako osetljive ----------------------------------- Olivera77 Pet Nov 11, 2016 12:05 am ----------------------------------- Mada mi je i jedan veliki trikogaster uginuo,naduo se odjednom.Nisam nista novo dodavala.Posle toga zamenila deo vode. ----------------------------------- Arpad Pet Nov 11, 2016 12:15 am ----------------------------------- Mada mi je i jedan veliki trikogaster uginuo,naduo se odjednom.Nisam nista novo dodavala.Posle toga zamenila deo vode. Ako dodajes hemiju, nedeljno moras obavezno menjati procenat (20-30%) vode ----------------------------------- Olivera77 Pet Nov 11, 2016 5:57 am ----------------------------------- Menjala sam ,mozda ne bas nedeljno ali jednom u 2 nedelje.Neznam da li to moze biti zbog toga.. ----------------------------------- Serene Sky Uto Nov 15, 2016 11:34 am ----------------------------------- Mada mi je i jedan veliki trikogaster uginuo,naduo se odjednomx. Ovo se najčešće dešava iz dva razloga. Prvi je usled prevelike tvrdoće vode u kojoj riba boravi duži vremenski period. Drugi je virusnog porekla i ume biti jako zarazan. Postoji još jedan razlog koji je jako redak a to je da se ribe naduvaju i uginu zbog hrane koju su pojele npr živo testo ----------------------------------- Olivera77 Uto Nov 15, 2016 12:39 pm ----------------------------------- Nisam im davala testo vec duze vreme :haha: :haha: Ne verujem da je neka zaraza,on je jako dugo tu sa ostalim trikogasterima i skalarima verovatno da bi preslo i na njih.. Jedino mi ostaje ta tvrdoca vode sto je veoma moguce.. Morala bi da uzmem test da proverim tvdocu?