----------------------------------- dzo87 Pet Avg 14, 2020 2:32 pm Iznenadni borac. ----------------------------------- Pozdrav dobri ljudi. Kao sto naslov teme kaze,pre nekih mesec dana,iznenada i nenajavljeno dobio sam borca.Borac je stigao uz majusni akvarijum od 2L,bez filtera i icega drugog.Posto sam morao brzinski da reagujem,u najblizem pet shopu sam kupio malo veci akvarijum (9L),najmanji sobo hang-on filter i keramicke kugle za njega.Od komsije sam uzeo parce sundjera iz njegovog filtera i keramicke prstenove koje sam stavio u moj filter.Dolio sam odstajalu vodu i pustio filter u pogon,bez ikakve podloge i biljaka,uz nadu da ce jadna ribica preziveti. Mesec dana kasnije borac je lepo napredovao,porastao, "obojio se".Svake nedelje sam sifonirao dno i menjao oko trecine vode. Plan mi je da uskoro nabavim malo veci akvarijum (20L,prostor mi trenutno ne dozvoljava veci),u koj bih stavio hranljivu podlogu,zasadio bilje i pripremio odgovarajucu rasvetu.Imam par pitanja: -Da li bi mi trenutni filter Sobo wp303 bio dovoljan ili bi bilo pametno da dodam npr jos jedan isti? -na ovu litrazu buduceg akvarijuma (dimenzije 45*23*20) da li bi mogao da ubacim neke ribe dna,tipa koridorase,kuli kuli,ili da se zadovoljim sa puzevima? -Da li bi kozice opstale sa brocem? Kad stigne nov akvarijum i bilje kacim slike. Srdacan pozdrav i svako dobro.