Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 izumiranje ribica i susenje biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
manonija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Dec 2014
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dragi svi.

Imam problem sa akvarijumom a nisam bas strucan pa mi treba pomoc i savet.

Akvarijum ima 30l formiran je u januaru ove godine. Od ribica sam imao 4 tetre, 5 neonki i 1 Ancistrus. Od biljaka nana u tri odvojena korena.

Do pre mesec dana je sve normalno funkcionisalo i onda su krenule da umiru jedna po jedna ribica, prvo sve tetre, a danas i neonka. Pored toga biljke su krenule da se suse, bukvalno listovi trule i nestaju.

Imam filter spoljni i pumpu unutrasnju (mozda gresim u izrazima, uglacnom dve stvari za vazduh i ciscenje).

Temperatura je 25 stepeni

podloga sitan sljunak

Priznajem jedina greska koju sam ja mozda napravio sto sam u zanjih 2 meseca bio malo nemaran pa sam 1/3 vode menjao jednom u 2 nedelje. Manji filter cistim isto kad i menjam vodu.

Predpostavljam da je doslo do zasicenja necega u vodi. Da li je moguce da mi je pumpa oslabila (sve je manje mehurica) i da proizvodi malo kiseonika?
Da li je pametno da uradim generalno ciscenje?

Inace svaki put kad menjam vodu dodajem malo easy life. Hrim ribice sa listicima, svaki treci/cetvrti dan granule za cistace.

Hvala i pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd okaci sliku celog akvarijuma i filtera....
Ne razumem manji i spoljni filter, na sta tacno mislis?
Da li obilno hranis ribe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manonija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Dec 2014
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ih ne hranim mnogo, par listica jednom dnevni, jednom u 3 dana sestina briketa za cistace.
nekad i preskocim


Poslednji izmenio jovica dana Pon Dec 01, 2014 8:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html

http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html

Probaj ovako, oved imas uputstvo kako da okacis sliku...


Poslednji izmenio jovica dana Pon Dec 01, 2014 8:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manonija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Dec 2014
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak ustali odrzavanje akvarijuma. Izmena dela vode, 1/4 na 7 dana. uz obavezno sifoniranje dna. Znas sta to znaci? Nije isto vaditi vodu loncetom i izvlaciti sa dna gde se skuplja prljavstina i stetne materije kao sto je amonijak.
Taj sundjer filter, jesi ga nekad rasklopio? Ako nisi, izvadi taj "teg" odozdo i videces da se tu nakupi kamenac i izbacuje tek po neki mehuric, zato ti se cini da je oslabila pumpa. A nije. Ocisti taj kamenac, vrati sundjer i ima da duva-da izuva! Laughing
Filtracija ti je jako losa, biljke ti propadaju jer su ih napale alge, a imas samo spororastuce nane. Sta imas od rasvete? koliko je jako? Koliki foto period dnevno koristis?
Upisi u profilu odakle si.
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manonija
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Dec 2014
Poruke: 4

PorukaPoslao: Pon Dec 01, 2014 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru.

Sifoniram dno svaki put. Ovetljenje imam jednu sijalicu mislim da je oko 6000k radi oko 10 sati dnevno. prikljucena je na tajmer pa se uvek pali i gasi u isto vreme. ovako neka sijalica http://www.svetila.com/images/actinic-pl-s-2p.jpg

Zamenio sam sad malo vise vode, procistio sve filtere sad bolje rade. Videcu par dana kako se odvijaju stvari, ako sve bude ok, ponovu cu kolonizovati akvarijum i mozda pojacao biljke. Imas li neki predlog za boljku?

Da li da uradim tretman za alge sa eady life algexit preparatom?

da li imas predlog kako da unpredim filtraciju?

Hvala na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License