----------------------------------- Nikollo Pon Mar 01, 2021 3:11 am ----------------------------------- Kad smo kod bakterija moze li link do teme ili clanka sa malo boljim objasnjenjima oko filtracije, bakterija i sl. Npr jedan pitao pre sto godina ovde za razliku izmedju baba serinih biopura i siporexa i razlika je da prvi naseljavaju aerobne bakterije a drugi anaerobne. Aerobne umiru ako je na primer taj biopur skroz potopljen u vodi ili kako. Da li anaerobne bakterije cim vadis filter materijal iz vode (radi retkog zapiranja npr) odma lipsavaju ili kako se to tacno odvija u praksi? Koliko, ovo me bas zanima, treba da se na primer na sundjeru ili bilo kom materijalu nakupe dobre bakterije u vec formiranom akvarijumu. Npr crkao filter pa je stavljen novi ili pri zameni filter materijala. Trazio sam ja ova pitanja na guglu na sprskom vrlo bezuspesno. Na engleskom nisam probao izvinjavam se posto znam da ima dosta frikova ovde kao i u svakoj zajednici. Izvinjavam se unapred na neznanju, sve sam ja kriv, samo opusteno i bez stresa.