----------------------------------- pakonja Sre Jul 24, 2013 7:02 pm ----------------------------------- Za regeneraciju treba utrositi 10L 30%HCl i 3kg NaOH. To je oko 1000 din, znaci 0.5din/lit. RO uredjaj ce za 2000L potrositi oko 10m3 vode sto je oko 500din znaci 0.25 din/lit. Nije mi samo jasan ovaj deo za RO uredjaj... kako ce on potrositi 10m3 vode? Zar on ne trosi nista vode, tj. voda samo curi kroz njega i kroz membrane se zadrzavaju sve "prljavstine" iz vode i na kraju izlazi cista voda? Ili mozda i on ima neku vrstu "regeneracije"? Znam da se na njima menjaju filteri i da su dosta skupi samo ne znam posle kog vremena se to radi i to je jedna stvar sto me je odvukla od RO uredjaja. Inace ovde vise pricam o DIY varijanti za smole a ne o kompletnom kupovnom resenju. Ja sam se za smole odlucio zato sto su mnogo povoljnija od RO uredjaja u samom startu... moja racunica je bila sto odmah dam 1k dinara (a posto mi treba sad i anjonska onda 2k dinara za potpunu demi vodu) i posle samo regenerisem smole... Sama regeneracija predpostavljam da predstavlja vecu zezanciju ali videcu koliko budem imao zivaca... :)