Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Japanka (crvenkapa) sa crvenim tufnama po telu... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pedja_991
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta li moze da bude uzrok toga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 4:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve su tufne kao ranice? ili su veci kao krvni podlivi? su ribice mirne itd. daj sliku ili opisi malo opsirnije da znamo o cemu se radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pedja_991
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvu sam primetio sinoc, a sad ih ima bas dosta... Ponasa se isto kao i pre... Koliko primecujem, klopa kao i obicno... Nisu ranice, vise kao podlivi... Jedino mi se cini da joj se ledjno peraje malo slepilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje bi bilo da okacis fotku promenjenih delova na kozi, a onda da postavljamo dijagnozu. A prvo sto bi ti savetovao je da odvojis obolelu ribu, ako nije sama u akvarijumu. Nesvidja mi se bas to sto je bila sinoc jedna, a sada ima dosta tufni!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zola ima pravo tako da poslusaj savet i stavi fotke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pedja_991
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image

Evo, nemam cim da napravim bolje slike nego sa mobilnim... Odvojio sam je u jednu teglu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Maj 24, 2010 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slabo se vidi ovako na slici al kako ovako vidim to su podkozne bakteriumi ili Erythrodermatitis. Za ovako nesto kupi u prodavnici Sera Baktopur i odradi tako sto ti u upustvu pise na 20l x 22 kapi i jedan dan pauza pa ponoviti situaciju sa dosta provetravanja i posle kad se sve zavrsi ondak menja 1/3 vode iz akv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pedja_991
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A od cega to moze da nastane? Sacu da idem do grada da potrazim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze da nosi bolest vec od rodjennja posto kod japanki se to cesto desava i kad bude u takvoj vodi (koja odgovara bakteriuima) ondak se ajtiviraju bakterije. Ne moze se 100% reci odakle poticu bolesti al uglavnom iz radnje gde si kupio. Zato se svaka nova ribica stavlja u karantin ili bilje, drvo itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pedja_991
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su mi prve ribice koje sam kupio... Dve japanke, jedna mi je uginula ne znam od cega, samo sam je zatekao pre jedno 2 nedelje... I dva tackasta cistaca, cini mi se da su to oni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Maj 25, 2010 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni nikad nisu ostale crvenkape, il su osetljive il sam ih lose hranio al nikad nisam imao srece sa njima tako da sam odustao. Japanke su uvek gladne i uvek mogu da jedu tako da cesto se desava da ih prehranimo i jednostavno samo ugine. Ja ih inace zovem usisivaci posto sve tamane i bogami moze sve da proguta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pedja_991
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2010
Poruke: 11

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nigde nasao taj preparat... Ali juce sam primetio da ima manje tih tufni Smile Danas sam zamenio 2/3 vode, pa cemo da vidimo kako ce da napreduje... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Japanka Ranchu Mikid Bolest 0 Uto Jan 10, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka dobija crne fleke sofijaxs Bolest 0 Pet Maj 29, 2020 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rupe na glavi i telu kod pangasiusa Anna22 Bolest 9 Ned Apr 05, 2020 3:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka miruje i pluta SaleSO Bolest 4 Pet Mar 27, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License