----------------------------------- IvaKiki Sre Mar 28, 2018 10:01 pm Japanka - cudno ponasanje ----------------------------------- Postovani, molila bih vas za pomoc i da mi oprostite ako nisam na dobrom mestu formirala poruku, nova sam na forumu. Moja jedna zlatna ribica se jako cudno ponasa. Prvo sam primetila da je pocela da dobija novu boju na krajevima peraja-crnu.Zatim je pocela da bleji na dnu i da se krije iza kamenja ili skoljki. Retko je izranjala, i kada je to cinila plivala je malo tromo. Izgubila je apetit, po malo je jela. Stomak joj je nabrekao, izmet beo jako tanak - koncasti. Buljava je ali ne bih znala da vam kazem da li je to oduvek tako ili sam ja uparanoisala od kada sam citala o dropsy bolesti. Odvojila sam je sada u veliku teglu zbog ostalih i cini mi se da je nesto malo bolje. I dalje menja boju na perajima - duz ivica. Krljust joj je nakostresena. Morala sam da smanjim sliku kako bih je poslala, ne znam da li se vidi.. Imam akvarijum od 68l, unutra 6 japanki i jednog cistaca. Vodenu pumpu Atman At 101, grejac koji je retko ukljucen, temp. vode je oko 22 stepena. Filter je unutrasnji -akvarijum ima poseban unutrasnji prostor za filter, punila sam ga: sundjer, keramicki prstenovi, sundjer, ugalj, vata - redosled od dole na gore tako su mi rekli da poredjam, nadam se da je dobro? Akvarijum stoji na stolu, na stiroporu, dalje od prozora. Nema biljaka, lampe, ni vazdusne pumpe za "mehurice". Hranim ribice jednom dnevno po malo. Podloga je pesak i preko toga sljunak. Dekoracija su mi keramicke figure, po koja skoljka i kamencic sa mora i jedan koral - sad cu dobiti kritiku. Ribice se stvarno nisu povredjivale, gledala sam ih redovno, Nikada nista na perajima ili krljusti one nisu imale. Akvarijum mi je star 3 meseca, kupila sam ga jer sam imala prethodno mali. Inace, neke zlatne ribice umeju nekada da se nakrive malo, plivaju na stranu ili nekada ne mogu bas da zarone - glava dole a dupe gore. Kasnije budu ok.To su radile i u manjem akvarijumu kada sam imala unutrasnji filet i pumpu u jednom-Atman At-f302. Citala sam da to hoce i ako se prejedu mada ja im bas malo dajem - u pocetku sam im mnogo vise davala hrane dok nisam naucila. Cula sam za njihov problematicni mehur, nadam se da to nije to. Hranim ih serinom hranom za japanke i graskom ponekada. Prodavacica mi je rekla da vodu ne menjam uopste, kao zbog takvog filetra nema potrebe, ali sam ipak menjala na tri nedelje trecinu. Tretirala sam sad akvarijum sera toxivecom jer nisam znala da treba da iskljucujem vodenu pumpu kada hranim ribice pa su mi u apoteci rekli da je mozda problem u amonijaku. Inace sada svim ribicama umesto hrane par dana dajem po pola tablete nekog antibiotika \ne znam ime, kupuju se na komad - isto sam ih uzela u toj apteci - tamo sam i ribice bila kupila. Molim vas da mi napomenete ako negde gresim, i sta da radim sa ovom ribicom... http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_217466734_20180326_231350.jpg http://www.akvarijum.org/forum/upload/uploads/_66185529_20180328_200204.jpg