Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Japanka - čudno ponašanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Anela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Avg 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Htela bih da vas pitam, japanka mi se čudno ponaša. Dobila sam je na poklon pre mesec dana i primetila sam odmah da ima čudne oči, jedno joj je vecim delom crno, a drugo na beonjaci ima nesto crvenkasto, međutim bila je vesela, tako da sam mislila da joj je to mozda neka šara (početnik sam).

Medjutim od pre 2 dana je nevesela, primetila sam da leži nekada na dnu, a kada ne lezi uglavnom je u gore u uglu i manje vise miruje. Ima veci stomak. Pažljivo sam je posmatrala i primetila da na oku koje je skoro crno ima preko belicastu opnu, vidi se na prvoj slici. Ne znam da li sve to ima veze jedno sa drugim. Kako da joj pomognem?

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 3:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Avg 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje htela sam da napisem da je ovakav stomak imala od kad sam je dobila i zaboravila sam da kazem da pljuje hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misagolf
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Maj 2016
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav anela prvo niste objasnili u kakvim uslovima zivi japanka i kako vi odrzavate njene uslove u akvarijumu i u kakvim uslovima je pre bila posto kazete da ste istu dobili na poklon,,kada objasnite onda mozemo mi akvaristi da vam pomognemo,pa onda vi japanki.srdacan pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Japanke imaju loptaste stomake. Takođe, povremeno uzimaju pesak, pa ga ispljunu. To je normalna pojava. Takođe, neke japanke imaju crne oči. Ono što mene interesuje je da li si ciklirala akvarijum? Moguće je da u akvarijumu imaš višak štetnih materija. Tada dolazi do klasičnog trovanja ribica. Ako je stalno na površini to znači da u vodi nema dovoljno kiseonika. Da li redovno vršiš zamenu vode? To su stvari koje moramo da znamo da bi ti pomogli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko redovno održavaš higijenu akvarijuma i sve ostalo što treba, proveri kakav je izmet te japanke. Hoće tako da se ponašaju kad im se promeni hrana i kad imaju problem sa varenjem zbog prejedanja. Ne znam čime ih hraniš. Možeš da probaš sa graškom malo da se 'pročisti'. Trebalo bi da daš više podataka o samom akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Avg 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala sto ste mi se javili u velikom broju. Akvarijum jeste cikliran, ribica je kupljena u pet shopu, ne znam u kakvim uslovima je bila, ali je bila vrlo zivahna. Menjam trecinu vode na 2 nedelje, evo bas sam danas promenila zbog nje pola vode i dalje je gore i miruje. Imala sam neke skoljke u akvarijumu, izbacila sam ih danas, nisam znala da ne treba da budu u akvarijumu. Probacu da joj dam grasak, pa cu se javiti. Da li da je odvojim od ostalih ribica? Ostale ribice su vrlo zivahne, imam akvarijum od 80l, i nemam puno ribica, imam 6 japanke i par zebrica i neonki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 7:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada si je kupila, zaključio sam da je to bilo skoro, kako si je ubacila u akvarijum? Da li je stojala sa kesicom dvadesetak minuta da se izjednači temperatura vode? Ribice često dožive šok od nagle promene temperature vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anela
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Avg 2016
Poruke: 7

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobila sam je na poklon pre mesec dana, naravno drzala sam je u kesici pr e nego sto sam je stavila u akvarijum. Ona je bila jedna od najveselijih i najprozdrljivijih ribica, do pre 2 dana.

Neko je pitao za izmet, juce sam je dosta posmatrala, nema ga. Moguce da je zatvor, probacu sa graskom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka Ranchu Mikid Bolest 0 Uto Jan 10, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neće da se mreste, čudno ponašanje sk... angelfishinheaven Filteri i pumpe 3 Čet Feb 11, 2021 10:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka dobija crne fleke sofijaxs Bolest 0 Pet Maj 29, 2020 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License