Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Japanka jede rep od drugih japanki (molim za pomoc, HITNO ) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Boki2000
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2020
Poruke: 13
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima,nov sam na forumu,citam ga vec duze vreme ali sam se skoro registrovao,da predjem na temu posto je hitna i treba mi pomoc od iskusnijih.
Imam akvarijum od 112l (bruto) vec nekih pola godine i u njemu imam:
8 japanki- jednu manju (3-4cm) - dve malo vece (4-5cm) - 4 srednje (5-6cm) - i dve velike (8-9cm). U sustini nije drasticna razlika izmedju njih i prodavca kada sam pitao rekao je da "moze tako"
2 velika ancistrusa-muzjaka i zenku (muzjak ima sigurno preko 10cm zenka je manja oko 7cm
2 mala ancistrusa- od oko 3cm

Akvarijum ima:
-atman unutrasnji filter (protok 1000l/h)
-neonku od 30w(15000k) onako floroscentno zelena boja,izvinite sto nisam strucniji
-i pumpu atman od cini mi se (500l/h)
-menjam oko 40% vode na 7 dana,cistim filter izmedju zamena ili nekad u drugoj nedelji izmedju zamena
-akvariju je bez ikakvih hemija i dodataka,jer bih voleo da sve uspostavim i napravim kako treba da bude bez hemije.(sem ako nemam zahtevnije biljke sto nije u mom slucaju)

Od biljaka imam:
veoma zrele(preko 30cm) Aponogeton Boivianusa
i juce zavezanu anubia nanu

Moj problem je sledeci:
Vec duze vreme dve ribice su mi izolovane(ova najmanja i najmanja posle nje)iza filtera,u cosku akvarijuma i uglavnom
provode iza vecin u vremena,dodju kada ih hranim i uglavnom se vrate iza.Meni je u pocetku bilo sumnjivo ali nisam znao sta da cinimi i
pustio sam da ide svojim tokom dok nisam ugledao danas veoma cudnu,za mene strasnu scenu kada sam dosao sa posla:
Ribica od 4-5cm je pocela da se gubi,odnosno da nekotrolisano pliva i okrece se i uopsteno usporenopliva,misio sam da je problem sa onim mehurom,i poceo da citam o tome i vec spremio grasak i sve,medjutim kako sam otisao o akvarijuma,Najveca ribica je krenula da cupa za rep ovu ribicu od 4-5cm,dok je ona pokusavala da se spase,znaci nije najmanja u akvarijumu i to je trajalo nekoliko sekundi dok ja
nisam gurnuo prst i prekinuo to,da napomenem da je ovo bilo par sati nakon hranjenja ribica(u kolicinama ko i uvek-jednom dnevno-koliko mogu da pojedu za par minuta)
osecao sam se bespomocno i tuzno zbog ribice koja zamalo da izgubi rep...Kada sam malo bolje pogledao,rep joj je ostecen,tj nije kao svima(u obliku trouglao nego je jedan deo kao da je razdvojen,tj pocepan, grupo receno, u vise malih repova) i mislim da je to ucinila ova najvcea ribica(cak sta vise sam ubedjen) i da je to razlog izolacije ove dve ribice sa strane,jer su izgleda "izgubile bitku"

Poceo sam u glavi da se preslisavam sta sam pogresno uradio i promenio u poslednje vreme i jedino sto je bilo jeste da sam kupio dve nove kutijice hrane:
Dajana soft(insekti i beli luk)-granule
Nature goldy (sera)- kosmici za zlatne ribice u listicima

pre toga sam ih hranio sa obicnim listicima za zlatne ribice za boju i jednom u nedelju dana im dam malo belanceta od kuvanog jaja.
Takodje sta sam primetio danas jeste da su nesto sve ribice sem ove dve bukvalno poludele i mnogo su zivahnije kao pre,moje pitanje je sledece:
Da li je moguce da je promena hrane sve ovo prouzrokovala jer nista drugo nisam menjao u akvarjumu i u nacinu odrzavanja vec par meseci...Da li je moguce da ove vece ribice ne dobiju dovoljno hrane
pa krenu na manje(kolege) samo ne znam zasto ne krene na ancistrusa(ja ga zovem ajkula) ako sme Smile

Odma sam izolovao ove dve ribice u akvarijum od 8l dok ne nadjem resenje i pomoc od strucnijih ljudi,jer mislim da ce pojesti jedni druge a to nikako ne bih voleo.

Nikada ranije nisam video da bukvalno krenu da jedu jedna drugu(uglavnom vece japanke one manje) a svaki dan ga gledam i obilazim pre i posle posla i veoma brinem o svemu.
Da li je ovo normalna pojava u akvarijumu sa japankama,(s obzirom da je jedna drugoj ostetila peraja) i da li treba da ove dve vratim nazad u akvarijum i da pustim da se izbore ili to nije resenje,molim vas za POMOC.

Hvala unapred i izvinjavam se sto pricam nepovezano i sto nisam mogao da nadjem na forumu kako se uploaduje slika preko vaseg sajtu kako ih vam docarao sve ovo i slikao ribice,trazicu kako i okaciti slike ako uspem da nadjem,ostecenog peraja,slike akvarijuma i ribica,kako ih cuo i vase misljenje o njemu i da li nesto treba da korigujem i promenim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Boki2000
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2020
Poruke: 13
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2020 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo je najveca japanka, i ona je krenula ka sledecoj japanki(na slici se vidi i ostecen rep)

Image

Evo je slike ancistrusa zenke i malih,sliku velikog nemam jer uvek kulira u jednom mestu,obicno je nocu njegovo radno vreme
Image


Image

slika avkarijuma:


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2020 4:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih sam sebi grizo rep na ovo crveno drecavo svetlo što si metno da im svetli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Boki2000
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2020
Poruke: 13
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2020 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar nije receno x puta da ribicama ne moze da smeta svetlo da je ono tu samo zbog nase estetike akvarijuma i da...svetlo mi radi oko 12h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License