----------------------------------- SaleSO Pet Mar 27, 2020 12:50 am Japanka miruje i pluta ----------------------------------- Dobro vece japanka miruje na dnu a kad pliva onda vise pluta i povremeno mahne perajima. Akvarijum je nekih 20 litara, pored nje ima jos tri klasicne zlatne ribice, ova je bela sa zlatnim, imam jos jednog algara i jednog cistaca. Sve ribice su vesele i normalno se ponašaju. ----------------------------------- Lenji Lisac Pet Mar 27, 2020 7:37 am ----------------------------------- Manje hrane za pocetak dok se creva ne isprazne tj dva tri dana bez hrane, ako se pojavi ponovo nakon hranjenja 3-4 dana moguce je da je bolest ako ne onda je klasicno prejedanje. U svakom slucaju pod hitno da se nabavi ili veci akvarijum ili pokloni nekome 3 komada jer ce ubrzo postati mucenje i ukoliko filtracija nije adekvatna i dodje do manjka kiseonika ivece kolicine gomilanja amonijaka (zbog ne redovne zamene vode) pocece jedna po jedna da se razboljevaju i uginu, a s obzirom da ce reagovati na ceste promene vode usled cestog menjanja vode imace stres kojim ce opet krenuti putanjom ka bolestima. Da ne pomislis pogresno i da hocu da te uplasim, ali 20L je jako malo za ribu koja raste do 50cm i plus. Nije u pocetku ali posle pola godine one su vec na velicini gde ne mogu da se okrenu u 20L. Razmisljaj vec sada da li ce buti veceg akvarijuma ili ce morati neke da odu.. ----------------------------------- SaleSO Pet Mar 27, 2020 10:47 am ----------------------------------- Hvala na odgovoru, znam da treba veci akvarijum ali nemam gde da ga smesti, inace uginula je nocas ribica. ----------------------------------- SaleSO Pet Mar 27, 2020 11:02 am ----------------------------------- Umro je i algar, jel moguce da je trovanje amonijakom? Juce sam menjao vodu inace. ----------------------------------- Lenji Lisac Pet Mar 27, 2020 2:59 pm ----------------------------------- Moguce je onda da je bolest ribljeg mehura jer su i algari (ancistrusi) podlozni istoj bolesti i prvi na udaru kad se bolest pojavi u akvarijumu. Prati stanje ostalih riba. Mada ni anciji ne vole nagle promene vode pogotovu mladje ribe do 3-3.5 cm tako da je i to mozda uzrok. U svakom slucaju prati stanje, ako se jos neka ponasa isto ceo akvarijum je mozda zarazen i ta riba bi trebalo da ide u karantin.