Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 JBL BioNitratEx Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videh da ima kod sponzora sajta, pa me interesuje da li neko ima iskustva?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 7:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za sta ti konkretno treba BioNitratEx ?
Da li si merio nitrate u svom akvarijumu?

Ako drzis diskuse ili ciklidni akvarijum bez ili sa vrlo malo biljaka, verovatno moze biti koristan ali nista ne moze biti korisno protiv nitrata kao redovna nedeljna izmena dela vode.

U svim drugim opcijama gde ima biljaka i gde vlasnik redovno menja vodu po meni je ovo bacanje para.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
Za sta ti konkretno treba BioNitratEx ?
Da li si merio nitrate u svom akvarijumu?

Ako drzis diskuse ili ciklidni akvarijum bez ili sa vrlo malo biljaka, verovatno moze biti koristan ali nista ne moze biti korisno protiv nitrata kao redovna nedeljna izmena dela vode.

U svim drugim opcijama gde ima biljaka i gde vlasnik redovno menja vodu po meni je ovo bacanje para.


1. da smanjim nivo NO3
2. da svake nedelje ( konstantno mi je 50 ppm)
3. ne drzim diskuse ,nije ciklidni akvarijum
4 . menjam redovno vodu ( jednom nedeljno) .Kod mene je problem sto ne volim da sipam vodu direktno sa cesme.Imam 2 kanistera po 20 litrara u kojima stoji voda. Nedeljno zamenim znaci 40 litara vode ( na mojih 300l akvarijum to je nesto malo vise od 10%)

Izgleda da sam preterao sa ribama i dosta ih hranim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh uh bas si na gornjoj granici sa NO3..

Ako vec imas tester za NO3 proveri koliki su u tvojoj cesmovaci .
Ja bih na tvom mestu napravio par vecih izmena vode , tipa 30-40% posto pa opet testirao.
Mada ako vec kazes da imas dosta riba i dosta hranis, nekih 30% nedeljne izmene bi bile minimum a ne 10% kako sada radis. I prilikom izvlacenja vode iz akvarijuma radi to sto blize dnu jer se stetne materije tu najvise i zadrzavaju.

Zatim bih vise biljaka posadio jer one trose nitrate.

Na kraju, ako te mrzi da sve to radis, imas i one smole koje uklanjaju nitrate i koje se regenerisu pa mogu da traju dosta dugo pa to na kraju ispadne smesna investicija.
Teodos ili Gangster sa ovog foruma su to koristili a mozda i jos uvek koriste pa najbolje njih da iscimas u vezi smola.

PS
ne bi bilo lose i da postavis sliku tvog akvarijuma pa da vidimo o cemu se radi, sigurno ce jos ljudi pokusati da pomogne u resavanju problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nitrati od 50 su generalno visoki. Ili preterano bioopterećenje, slaba filtracija, slaba ubiljenost, ili sve to zajedno. Svakako treba ili da smanjiš broj riba, pojačaš filtraciju ili da zasadiš bilje koje brzo raste i apsorbuje višak nitrata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2019 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, denitratna smola je dobar način za smanjenje nitrata, i toplo je preporučujem, i sam je koristiđ.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License