Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jedno malo pitanje i pomoc pri identifikaciji alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Sep 08, 2011 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi. Imam jedno pitanjce za iskusnije akvariste... Naime vec duze vreme vodim bitku sa ovom vrstom alge, po forumu i netu sam mogao da zakljucim da je to smedja alga, pa mi je potreban neko da mi to potvrdi.
Alga se hvata po listovima biljaka, uglavnom onim starijim. Nekih algi ima i na stenama, malo po panju i posle 5-6 dana se vidi da se uhvatila na staklo. Nisam siguran da li je u pitanju ista alga.

Da napomenem da sam u akvarijumu pre 10-ak dana pojacao svetlo (sada mi je oko 0.90w po litru (dve akvaristicke neonke od 18w i stedna od 40w), pa ne znam da li bi mi bilo pametno to da smanjim. Akvarijum je gusto zasadjen, dodajem tecni CO2, a pre par dana sam poceo i sa DIY CO2). Pre sam koristio samo jednu neonku od 18w.

Ukoliko sam pogodio i ako je u pitanju smedja alga onda ce mi svetlo pomoci u unistavanju iste, kao i cesca zamena vode, usisavanje podloge i ciscenje filtera (dok nisam dobio prave savete menjao sam manju kolicinu vode, i nisam uopste cistio filter, pa verujem da je i to imalo uticaj na pojavu algi). Razmisljao sam da ubacim i puzeve koji ce mi cistiti i dno od ostataka hrane, a i alge. Takodje, ne znam parametre vode (osim tvrdoce koja mi je izmedju 6.4 i 6.7pH, bar po onome cime sam merio).

Verujem da sam zbunio onog ko je poceo da cita ovu temu, pa da sumiram moje pitanje:
Da li sam pogodio kada je u pitanju identifikacija alge i da li sam postupio na pravi nacin sto se eliminacije iste tice? I koliko vremena treba da prodje da bi primetio da sam poceo da dobijam bitku?

Hvala na odgovorima i izvinjavam se na poduzem opisu, al bolje da kazem sve sto je potrebno nego da ostanem nejasan. Very Happy

Evo je slika alge:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 08, 2011 10:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Sep 08, 2011 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobo si identifikovao i dobro postupaš. Rezultati treba da uslede. Bitno bi možda bilo da proveriš tvrdoću (ovo je pH što si napisao), jer ako je velika tvrdoća to im godi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Sep 09, 2011 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pomesao sam, pH je kiselost, a ne tvrdoca. Embarassed

Pretpostavio sam o cemu se radi, al nisam bio 100% siguran. Nadam se dobrim rezultatima. Hvala na brzom odgovoru. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License