Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 jezerca , ribnjaci pitanje za sve? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DiamondDragon
Akvarista

Registrovan: 25 Jun 2010

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@dejasoko
Zato se koristi membranska potapajuća pumpa, koja ne može da se zapuši, jer membranska pumpa može i mulj da ispumpava. Wink

Tvoj predlog je ok, samo bih npr. u šaht ubacio burence, u koje bi se voda slivala slobodnim padom, a onda iz burenceta vodu ispumpavao u jezerce(burence ide da ne bi morao da betoniraš šaht).

Međutim, problem kod ovog Tvog primera jeste upravo opasnost od zapušenja pumpe, ili prestanka rada(nestanak struje ili neki kvar na pumpi), jer onda voda iz jezera slobodnim padom puni šaht i može da dođe do poplave. Razmisli o tome dva puta pre nego tako uradiš. Wink

Dakle, ipak sam više za onu prvu varijantu koju sam opisao, upravo iz bezbednosnih razloga, tj. da ne zaliješ baštu neplanirano sa jezerskom vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Pon Apr 18, 2011 2:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

boskonet
Akvarista

Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2010

PorukaPoslao: Sub Maj 07, 2011 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je neko sa jezercetom zainteresovan za zenku koi-a koja je bacila ikru - poklanjam je . Stavio sam temu u Na poklon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista

Registrovan: 25 Jun 2010

PorukaPoslao: Pon Maj 16, 2011 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima li novosti o jezercima?
Gupy :)
Akvarista

Registrovan: 03 Avg 2010

PorukaPoslao: Sre Jun 08, 2011 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam da pravim jezrce u dvoristu, citao i raspitivao se. Odlucio sam da napravim jezerce pomocu najlona. Very Happy E sad`, interesuje me da li moze filtracija da se odradi kao i u akvarijumu po principu spojenih posuda, da se kanta-burence ukopa pored jezerca i umjesto plasticnim cjevcicama jezerce sa burencetom poveze crijevom?? Zahvaljujem unaprijed! Smile
jecham
Akvarista

Registrovan: 05 Feb 2011

PorukaPoslao: Sre Jun 08, 2011 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da moze, ali bi to crevo(cev) trebalo da bude malo veceg promera radi sigurnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dozer
Akvarista

Registrovan: 22 Jun 2012

PorukaPoslao: Pon Jul 14, 2014 2:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja gradim jedno jezerce Smile

Image
Image
Pejcev

Registrovan: 08 Jul 2015

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jer ima neko mali ribnjak napravljen 2m na 1m ja bi da pocnem da pravim ali neznam kako i odakle da pocnem,pa ako moze neki savet...
misoo83
Akvarista

Registrovan: 11 Sep 2009

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2016 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par videa riba koje sam pecao kod mene pre u ribnjaku dok je sve funkcionisali kako treba i pre suse gde su mi sve te ribe uginule.
Posle toga sam jos produbljivao jezerce ali jos uvek imam problema sa niskim vodostajem usled vrucih godina Sad , inace ja ne odustajem i pokusavam da si stvorim mesto gde cu moci uzivati u pecanju i posmatranju i hranjenju ribica.

Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje u vezi Aquashop Peku Razno 1 Ned Jul 21, 2019 1:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amazonci puzevi pitanje Doksas Ostali Stanovnici 2 Pet Apr 05, 2019 5:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mesing u akvarijumu, pitanje pubicna__kost Filteri i pumpe 3 Čet Mar 28, 2019 11:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadjenje biljaka-pitanje Doksas Biljke 23 Pet Mar 22, 2019 12:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike ATMAN kanistera peconis Filteri i pumpe 6 Sre Mar 20, 2019 12:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker