----------------------------------- Bokiie :D Pon Feb 03, 2014 8:25 pm Jezerce/fontana.. ----------------------------------- Cao ljudi, od prosle godine imam u dvoristu mini jezero/fontanu, i prosle godine je bilo samo napunjeno vodom i radila ona prskalica ali ove godine bi hteo da uradim manje promene i da tamo tokom leta borave zlatne ribice/koi sarani.. Jezero ima oko 1500 litara, a moje pitanje je vezano za filtraciju, ne trebaju mi neki skupi profesionalni filteri ali tek toliko da pokupe ostatke hrane..., ali ja bi hteo da napravim nesto slicno filteru sa linka (http://www.akvarijum.org/forum/post116031.html), ali ja bi umesto ovih kutija za CD napravio u jupol kanti(od boje za krečenje) od 15l uz odgovarajuću pumpu za moju litrazu jezera, e sad moje pitanje glasi da li ce biti dovoljan jedan takav filter ili da stavim 2(ja cu sve to lepo da upakujem u vodu nista neće da se primeti).. :roll: I da, jos jedno pitanje, prosle godine tokom leta imao sam velikih "problema" sa osama koje su u velikim grupama dolazile i preko celog dana se kupale tu i pile vodu(nisu pravile nikakvu stetu ali su zauzele celo dvoriste) dakle sta da radim kako da ih oteram ovog leta od vode?? :bang: :roll: