Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jezerce :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom na toliku kolicinu vode, odakle ces je dobavljati? Sa nekog prirodnog izvora u blizini ili kako?
Pretpostavljam da se vremenom vrsi promena nekog dela vode, a sumnjam da je isplativo sipati 2-3 kubika vode sa cesme. Laughing
Jos ako sipas pomocu bureta od 5l... haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 12:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbusen je arterski bunar bubine 60m,covek koji je busio kaze da ispod zemlje imam jedno veliko ne presusno jezero i ja mu verujem,jer sam sipao vodu 5 dana bez prestanka i nivo vode u cevi se nije ni pomerio;)vec sam se obezbedio pumpama tako da od bureta nema nista Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dozer ::
Da,za pocetak cu uzgajati Sarana,tj tovicu ga,4 sarana prosecne tezine 2,5kg na kubik vode(sveze)a ovde stane oko 600,000 litara vode ili 600 kubika pa racunajte :)imam jos u planu(ove godine)da sklonim nasip sa strana i da napravim dva manja jezera 3X15m i u jednom od njih drzati "rasplod" a u drugom mladj,kasnije bi se preorijentisao samo na proizvodnju mladji ali prvo treba da udjem u pricu sa ribom,mislim da ce posle sve ici vezano jedno sa drugim.Jedini problem ce biti malo sa pumpama i voleo bi kada bi se svi potrudili da "iskopaju"neku alternativu,neko je pomenuo pumpu koja bi koristila vetar,to mi se ucinilo jako zanimljivo,
.
.
.


Koriste se membranske pumpe koje za pogon koriste rotaciju vetrenjače:

[youtube:c014479641]http://www.youtube.com/v/oyzHDr891vQ[/youtube:c014479641]

Imao sam negde gotove projekte, skice i ostalo vezano za ovu tematiku, ali sam, izgleda, obrisao.

Potrudiću se da kasnije pomognem sa idejama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,jako bi mi pomogao sa ovim,ako nadjemo resenje,pravim rostilj na jezeru Very Happy Very Happy Very Happy samoda kazem da bi pumpa trebala biti dovoljo snazna da izbaci vodu na 8-9m.3-4 m filter +razlika u zemljistu 2m+nasip sa bio filterom 2-3 m


Poslednji izmenio Dozer dana Sub Jun 23, 2012 8:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, videću da već večeras iskopam te stvari.

izmena: ovde možeš da vidiš kako izgleda najefektivniji dizajn vetrenjače za tvoje potrebe. Na linku je kalkulator, a pregledaj ceo sajt:

http://www.ironmanwindmill.com.....pacity.htm

a na ovom linku ima nekih nacrta i projekata:

https://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4TSHA_en___US269&q=western+windmill+pump&um=1&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=685&sei=FhLmT8WMBoztsgbi4KWNAQ&tbm=isch

Izmena 2:

[youtube:1d264d8f47]http://www.youtube.com/v/2xj_debax7I[/youtube:1d264d8f47]

U opisu ovog klipa je i adresa sajta firme koja proizvodi ovakve vetrenjače za pumpanje vode.

Sad.. treba videti da li se više isplati samogradnja uz dosta grešaka i pokušaja, ili kupiti gotov proizvod za koji postoji podrška.


Poslednji put izmenio CTale dana Sub Jun 23, 2012 10:28 pm, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za jezerce ti samo mogu reći da ti ništa ne mogu reći cestitka


Poslednji izmenio scalar 3 dana Sub Jun 23, 2012 10:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 7:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CTale ::
Ok, videću da već večeras iskopam te stvari.

izmena: ovde možeš da vidiš kako izgleda najefektivniji dizajn vetrenjače za tvoje potrebe. Na linku je kalkulator, a pregledaj ceo sajt:

http://www.ironmanwindmill.com.....pacity.htm

a na ovom linku ima nekih nacrta i projekata:

https://www.google.com/search?sourceid=navclient&ie=UTF-8&rlz=1T4TSHA_en___US269&q=western+windmill+pump&um=1&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=685&sei=FhLmT8WMBoztsgbi4KWNAQ&tbm=isch

Izmena 2:

[youtube:4a5043a2f9]http://www.youtube.com/v/2xj_debax7I[/youtube:4a5043a2f9]

U opisu ovog klipa je i adresa sajta firme koja proizvodi ovakve vetrenjače za pumpanje vode.

Sad.. treba videti da li se više isplati samogradnja uz dosta grešaka i pokušaja, ili kupiti gotov proizvod za koji postoji podrška.





cestitka cestitka cestitka cestitka Znaciiii nemam reci,priznajem da nikada nisam razmisljao u ovom pravcu,ovo je definitivno resnje koje nema premca u onome sto kanim napraviti,sve ukupno ce me kostati po mojim nekim proracunima oko 10,000e ali je to nista u poredjenju na zadovoljstvo koje imam zaokruzivsi ceo plan u mojoj glavi,kako nas narod kaze"ako bog da"sledece godine ce ovaj projekat biti gotov,veliko hvala za tvoj trud!!! zop zop zop zop

Celu noc sam proucavao ove vetrenjace i ne da mislim,nego sam ubedjen da se sa relativno malo novca moze napraviti jedna vetrenjaca koja bi bacala zadovoljavajucu(1l/s) kolicinu vode iz filtera nazat u jezero,morao bi malo promeniti prvobitan plan ali ce ucinak biti neverovatan!!!Ovim sam resio sve moje dileme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cemu tolika potreba za vetrenjacom, sta fali elektricnoj energiji iz mreze?

Inace, svaka cast za 'jezerce', ako ti u nekom momentu dosadi uzgoj ribe, mozes ga koristiti kao bazen! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CTale
Akvarista



Registrovan: 28 Jul 2010
Poruke: 481
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 10:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne fali električnoj energiji iz mreže ništa, čak je potrebno da postoji kao back-up za situacije kad nema vetra, samo što ja dajem prednost korišćenju prirodnih izvora energije, kada god je to moguće.

Ovakva rešenja su namenjena upravo tome - da rade u uslovima kada nije moguće privezati se na elektroenergetski sistem, a biti u skladu sa prirodom.

Osim toga - lepo je biti energetski nezavisan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Cemu tolika potreba za vetrenjacom, sta fali elektricnoj energiji iz mreze?

Inace, svaka cast za 'jezerce', ako ti u nekom momentu dosadi uzgoj ribe, mozes ga koristiti kao bazen! Smile


Skupooooooo!!!Zamisli jednu pumpu od hajdemo reci 1kw,24h(x)1kw=24kw(x)30dana=720kw(x)8meseci=5760kw(x)uzecemo plavu tarifu i jednotarifno brojilo 6,578din=37889.28din+18%PDV-6820.0704=44709.3504 da zaokruzimo=
45000 DINARA!!!
a racunali smo samo jednu pumpu od jednog kilovata,malo li je? greska greska greska Very Happy Very Happy Very Happy


Poslednji izmenio Dozer dana Ned Jun 24, 2012 11:13 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna protocna pumpa od 1kW nije 'samo', to je ozbiljna pumpa, narocito ako se odlucis za neku kvalitetniju i efikasniju.
Pocetno ulaganje za nabavku + 300-400e godisnje za energiju + odrzavanje + amortizacija nije nikakva cifra u poredjenju sa istim tim troskovima za vetrenjacu + dodatna elektricna pumpa za dane bez vetra i svi troskovi oko nje.
Ako mozes da napravis sve sam uz minimalna ulaganja i ako zivis na vetrovitom mestu, onda bi se mozda i isplatilo.
Fokusiraj energiju, vreme i sredstva na zavrsetak bazena/ribnjaka, doci ce na red i vetrenjaca.

Naravno, svakako podrzavam upotrebu alternativnih izvora energije, samo se brinem da ti pocetni (glavni) projekat ne trpi zbog lova na vetrenjace. Razmisli, planiraj, racunaj, sam znas sta si u mogucnosti da uradis i finansiras, pa udri. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je to ok ali volim da budem nezavistan Smile naravno da ce za prvo vreme biti el.pumpa ali moramo racunati i pumpu u artercu,prepoloviti troskove,NEPROCENJIVO Very Happy
vetrenjaca ce doci kao slag na tortu,kao sto sam vec rekao,nemam dilemu i projekat je definitivno tim zaokruzen,zna se sta su prioriteti i sve ima svoj redosled,hvala na brizi Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Cemu tolika potreba za vetrenjacom, sta fali elektricnoj energiji iz mreze?

Inace, svaka cast za 'jezerce', ako ti u nekom momentu dosadi uzgoj ribe, mozes ga koristiti kao bazen! Smile

Dok je ovako bez folije za kupanje ga i koristim Very Happy Very Happy Very Happy sunce riba fish
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast. Veliki poduhvat, Puno srece i izvestavaj redovno o razvoju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Dozer
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 29
Lokacija: BRCKO

PorukaPoslao: Ned Jun 24, 2012 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,obavestavacu Smile mozda mi opet negde "zapne" Wink pa mi bude trebala pomoc Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vrtno jezerce Drevni Zmaj Uradi Sam (DIY) 1 Čet Jun 23, 2022 1:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jezerce od betona, problem Srboljub Vrtna Jezerca 12 Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vrtno jezerce, od betona Fricky`88 Vrtna Jezerca 9 Uto Sep 03, 2019 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje bastensko jezerce Barakuda1971 Vrtna Jezerca 0 Čet Jul 11, 2019 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moje jezerce Loco-Serbia Vrtna Jezerca 10 Sre Nov 28, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License