----------------------------------- vlada_nis Čet Jul 11, 2019 11:45 pm ----------------------------------- Iskopao sam ja jedno jezerce u selu otp 2*2m pre prvog maja ali zbog temperature i kisa sam ribice pustio dosta kasnije. Ubacio sam drezgu i od ribica pretezno molike (7-8) i po par ksifoa i gupika. Bilo je pitanje da li ce uopste nesto da prezivi jer nikog nije bilo u tom periodu u selu da ih non stop hrani nego tek dva puta nedeljno a ja otisao da dajem ispite u Ns. Nakon mesec i nesto sam dosao i ostao odusevljen. Molike su se izmrestile, ne Bog zna sta, ali sam zatekao 10ak mladih koje su vec skoro 2cm. Ribice za diskus futer nisu zainteresovane jer imaju larve komaraca. Zaba nema uopste ... Za gupike sam primetio da su muzijaci dobili metalik boju po ledjima. Vodu sam vadio malo kofom da polijem vocke u blizini i crevom dodao novu. Muka je sto mora da se pazi da ne izbacim kofom i neku malu ribicu. Kad budem otisao sledeci put cu da pustim jos neke ribe i da instaliram neku pumpu za vazduh (trenutno nema nista, cista priroda) jer najtopliji deo tek predstoji.