----------------------------------- cleo Pet Jun 15, 2018 7:51 pm Juwel primo 70 led ----------------------------------- Molio bih iskusnije kolege koje se razumiju da mi odgovore na sledece pitanje , je li dovoljna ova rasveta u mom akvarijumu od 70l za srednje zahtjevne biljke . Dakle imam 3 led neonke ,svaka od njih ima po 8 wati , 6400 kelvina i 345 lumena ( imam co2 , hranjivu podlogu, tecnu prihranu) dimenzije akvarijuma su 61 x 31 x 44 cm. hvala unapred na odgovorima ----------------------------------- oldwolf Pet Jun 15, 2018 10:02 pm ----------------------------------- Zavisi koje su to srednje zahtevne biljke u pitanju, takođe treba imati u vidu da li imaš u aq plutajuće biljke poput pistie,lemne minor itd (pa one zaklanjaju prodiranje svetlosti), opiši malo bolje situaciju .... dužinu svojih led neonki .... itd. Poz. ----------------------------------- cleo Pet Jun 15, 2018 11:19 pm ----------------------------------- ne , nemam plutajuce biljke , ovo pitam zbog biljke koju sam posadio u prednjem planu akvarijuma. Radi se o biljci LILAEOPSIS BRASILIENSIS, ovo sam skinuo sa jednog Engleskog sajta =Uslovi osvjetljenja: Lilaeopsis brasiliensis zahtijeva niska do umerena nivoa osvjetljenja. 3 vati po galonu vode smatra se idealnim za optimalni luksuzni rast. Ostale biljke koje su u ak nisu zahtevne toliko po pitanju svetla ----------------------------------- cleo Pet Jun 15, 2018 11:22 pm ----------------------------------- Proizvod NovoLux LED 60 bela Dužina 490 mm Snaga 8 vat Kelvin 6500 Lumen 624 ----------------------------------- cleo Pet Jun 15, 2018 11:23 pm ----------------------------------- dakle imam 3 ovakve neonke iste u akvarijumu od 70 l kad se oduzme podloga pesak filter kamen ima 63litre ----------------------------------- oldwolf Ned Jun 17, 2018 10:14 pm ----------------------------------- Traži malo jače svetlo, nešto sitniju podlogu i koja naraste od 4-7 cm, a ima i slučajeva da naraste do max 10 cm. Od uslova traži pH: 6.0-7.5; 2-15 dH; 15-28 C Razmnožava se poput sagitarije podzemnim izdancima. E .... sad to malo jače svetlo može i da ima negativne posledice, znaš već ,zbog algi, ja bih ipak ostavio tako umereno svetlo iako je retka biljka, ovo ne pišem iz ličnog iskustva ali drugar je pokušavao sa tom biljkom i nikako nije uspevala ...... Poz. ----------------------------------- cleo Uto Jun 19, 2018 4:50 pm ----------------------------------- hvala ti na odgovoru, nadam se da ce mi jacina svetla biti dovoljna za nju :D ----------------------------------- Peku Uto Jun 19, 2018 11:43 pm ----------------------------------- HeliaLux i Multilix su osnovna svetla za akvarijum. Helia je njihova verzija "moderne" led konzole, multilux je led rasveta koja bi trebala da zameni njihovu t5 rasvetu (neonke i konzolu ne pasuji multilix u T5 njihov) NovuLux je pomoćno vodootpprno svetlo koje se može staviti gde hoćeš u akvarijum. Piše na njihovom sajtu. Iskreno zanimam me kakve ćeš rezultate imati.