Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 JUWEL Rio 125 by Looniz Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je sto si uspeo da resis problem. Otvori temu o svom akv. pa da uzivamo zajedno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 12:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

irajh
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2013
Poruke: 48
Lokacija: Palilula, Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super je sto si uspeo da resis problem. Otvori temu o svom akv. pa da uzivamo zajedno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Markus
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2014
Poruke: 35
Lokacija: Mladenovac,Tozino Voce

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cekam isporuku biljaka.Cim slozim akvarijum i postavim da se ciklira,postavljam prve slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update stanovnika Cool Slikano obicnim digitalcem, slike su takve - kakve su, a ribe nisu neki pozeri, odmah misle da ce da dobiju hranu pa se uspanice ispred stakla..

2 kom. Skalari (cerkica je pocela da se interesuje ribicama, ali ne reaguje na manje (tetre i ostale), samo juri Skalate. Morao sam da pojacam stanovnike vecim ribama. Rolling Eyes

Image

Image


2 kom. Trichogaster leeri (za sada mali, nadam se da ce se razviti i dobiti lepe boje)

Image

Image


Borac - jedini pozer Cool

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz,da nije malo mnogo riba za 125l?Mislim,filter jeste dodatan bonus,ali ne povećava zapreminu akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 20, 2014 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek smo na sredini Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 21, 2014 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi su ti stanovnici predivni, a o akvarijumu i da ne pricam , sreca tvoja sto imas alternateru "protiv uroka" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 22, 2014 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima par dana muce me par stvari, pa bih podelio sa vama. Postavicu i par slika da prikazem o cemu se radi.

Slika 1. Mahovina na panju, koja je narasla i na ivici spada sa panja. Sta mi je raditi? Dali tu treba da je trimujem i secem ili da vucem-cupkam da sklonim visak? Nikad ranije nisam imao mahovinu pa ne znam sta da radim a da je ne ostetim.

Image


Slika 2. Zelena dlakava alga mi se pojavila na panju i na Ludwigiji Repens, na gornjim listovima pri vrhu, koji su na udaru svetla. Razlog alge je koliko ja znam zasicenost hranjlivim materijama i jakim svetlom. Takodje na panji ima i ponegde vrlo malo tackaste zelene alge, sto ukazuje na sigurno jako svetlo. E sad, Jos nisam video da je neko sa Juwel fabrickim osvetljenjem imao problema sa jakim svetlom Confused
Pitanje je, da li da skinem reflektore da malo smanjim kolicinu svetla?

Image


Slika 3. Listovi limuna pocinju da propadaju, iako biljka napreduje i raste. Novi listovi su lepi i zdravi, a stari pocinju ovako da se buse i na kraju otpadaju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 03, 2014 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ::
E sad pitanje za tebe,gde si stavio Plant Pro neonku,napred ili pozadi?Baci neku sličicu u tvoju temu sa Plant Pro i Juwel Day,čisto da uporedimo kako je bilo sa Nature,a kako sa Day


Evo na brzinu sam slikao, staklo je malo muzgavo, cerkica voli da se penje na stolicu i juri ribe po akvarijumu.. Rolling Eyes

Prva slika sa Plant Pro i Juwel zuta, druga slika je sa Plant Pro (koja je pozadi) i High Lite Day (koja je napred)

Image

Image

Meni se vise svidja ova druga slika, t.j. ta kombinacija, nekako je pre bilo sve zuto, a sada ima malo svetliji ton.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ste i meni resili dilemu - ja imam kombinaciju Nature i Day i sve je bas zuto. Znaci Plant pro.
Inace akvarijum sve lepsi i lepsi. Sto se tice "muzgica", cekaj samo da vidis kako ce da ti izgleda staklo kada pocna ona da ih hrani, pa ih "seta" prstom po staklu..... (kao moja cera Smile ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlad
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 67
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo si ovo skockao, bravo.
Kakva je situacija sto se algi tice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alga zelena tackasta i dlakava je prestala da se siri kako sam skinuo odsijaivace, kao sto sam i mislio, bilo je viska svetla. Za sada je sve ok. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa mahovinom nikada ne mozes da budes nacisto, jer ne mozes da predvidis kako ce rasti. Ja sam je se otarasio upravo iz tog razloga. U svakom slucaju, sta god da radis, seckas, ili cak i cupas, porasce ponovo, bukvalno ni iz cega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djuraa
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 193
Lokacija: beograd, vidikovac

PorukaPoslao: Uto Mar 04, 2014 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druga kombinacija lampi definitivno daje prijatnije boje ..A akvarijum je sve bolji i bolji! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjatodo
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Avg 2013
Poruke: 5

PorukaPoslao: Sre Mar 05, 2014 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje izgleda druga varijanta,ali na kojoj varijanti bolje raste bilje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License