Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel Rio 180 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo sam da pitam jos jednu stvar vezanu za osvetljenje.
Koliko dugo da drzim sijalice upaljene?
Osvetljenje je 2x45W jedna arcadia original tropical pro juwel crvena, a druga high light day juwel bela.
Do sad sam drzao 12 sati upaljene od 11 do 23.
Alge su tek pocele da se naziru na nekim mestima, pa sam mislio i par sijamskih algara da uzmem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 07, 2014 10:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Avg 08, 2014 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo ti je solidno. Taman 0.5w/l. Smanji foto period na 8-10h. Alge tako pocnu samo da se naziru i onda buknu i onda ne mogu da ti pomognu ni 100 algara... Imas hranljivu podlogu a malo biljaka a time i vise hrane za alge. Pod hitno u nabavku biljaka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Avg 08, 2014 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu nikako da pohvatam šta imaš od riba u akvarijumu Smile
Imaš nekoliko rešenja, smanjiš foto period na 10h ali tako što praviš pauzu od 2h u sredini, dodaš sočivicu ili drezgu da malo povuku višak hranljivih materija (izbaciš posle kad se biljke rašire), ubaciš nerita puževe obavezno. Ako redovno menjaš 20-30% vode, očisti malo ta mesta gde se pojave alge pre izmene (neka četka, sunđer, kartica ...).
Ne znam za ostale algare, ja dajem prednost ancistrusima.
Imaš ti i više od 0,5 W/lit. Izmeri visinu vode pa prema toj dimenziji izračunaj, oduzmi filter i dekoraciju, što je bar jedno 15ak litara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pet Avg 08, 2014 7:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ribica tu su skalarai, pleco, moli, ksifo i coridorasi....
U pravu si za litrazu, kada sam izmerio i izracunao tu ima oko 150l mozda i malo manje, tako da je svetlo fino, jos sam ga juce pojacao sa folijom na poklopcu (primeti se razlika), probacu sa ovim prekidima osvetljenja, to sam i ranije cuo ali nikada nisam primenjivao......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 08, 2014 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haj jedan update sa slikama , da vidim kako napreduje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pet Avg 08, 2014 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice jedan veceras, samo da nadjem malo vremena za fotografiju.......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Avg 09, 2014 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost nista od slika sinoc, kada sam imao vremena svetlo se vec ugasilo, nadam se da cu veceras imati vise vremena.
Tajmer za svetlo sam postavio ovako 11 paljenje pa u 16 gasenje do 18, i onda do 23. To je taman 5-2-5. Nadam se da je to ok za alge i biljke.
Poceo sam da hranim tri puta na dan i cini mi se da ima pomaka sto se tice skalara i pleca, ali ako ne bude poklonicu nekome pleca ili menjati za neko bilje, videcemo jos.

A ima i novih stanovnika, tu je jedna botia, i dva sijamska algara i veceras mi stize 20 kraljevskih neonki. Nadam se da ce se slagati svi Smile

Ovi pelceri sto sam ih zasadio su tek sad poceli da pustaju nove listove, bili su kao poceli da venu i crne, valjda dok nisu korenje pustili sada izbijaju novi zeleni drecavi listovi.

Slika ce valjda biti veceras kada nam stignu novi stanovnici Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Avg 09, 2014 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari i neonke se jako lepo slažu, malo pleko da se odmori Smile
Ne mora da znači ovo što sam rekao, ima mnogo suprotnih primera (meni su skalari prilično krupni i ne diraju za sada nikog, rodostomusi su im ispred nosa) ali prati malo situaciju kako se odvija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 09, 2014 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari i neonke se super slazu dok ima neonki... Smile
Juce je u onom vecem akvarijumu koji sam pravio nestala jedna neonka... jedini osumnjiceni su skalari, nema ko drugi. Mozda veliki trihogasteri ali nikad ih nismo videli ni da pojure za nekom ribicom kao sto to rade skalari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sub Avg 09, 2014 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo konacno i slikovnog updatea

Evo ga akvarijum od veceras
Image

Veceras je stiglo i 20 kraljevskih neonki, prezivele put od justros iz BG-a. Mislim da je to to sto se tice ribica. (LAZEM Smile )
Nanu sam prebacio pozadi na panj da raste ka napred, samo sam ovu jednu malu ostavio napred. Umesto njih sam zasadio kriptokorine koje su pocele da daju lepe braon listove.

A evo i par slika biljaka kojima su poceli da se javljaju novi listovi.....

Image
Image
Image
Image
Image

Evo i novih stanovnika, nikako nisam mogao da ih uslikam lepo, jako su aktivni....

Image

Da li mislite da bilju nesto nedostaje ili je samo trebalo vremena da prodje dok koren ne izbije iz pelcera?

Sad da cujem vas, saveti kritike, sve prihvatam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Avg 10, 2014 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva zamerka je što nemaš juwel termometar, mislim stvarno Smile
Ne znam, uvek kad gledam sliku juwela nikad mi se nije dopadalo što je filter tako uočljiv, ne bih sad da kažem ružan jer ima i ružnijih. Recimo taj panj uspraviš desno ispred filtera da ga zakloni. Kamenje ređaš od većeg ka manjem oko panja i filtera. Tu negde bi i pleko mogao da se zavuče. Biljke, neki echinodrus u sredini nazad, nešto sa većim listovima, dužim. Ove što imaš grupišeš.
To bi bio neki moj predlog ali slaži kako ti misliš da će da ti prija, ti ga gledaš ipak svaki dan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Avg 10, 2014 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se lično ovakva postavka ne sviđa , tebi se sviđa naravno , al nije nešto upadljivo u oči da kažeš .
Ovako sviđa mi se što je nesa rekao , isto ti i ja preporučujem.
S tim da ga joššš ubiljiš , već se vide alge po biljkama koje će ako ne poduzmeš nešto ss biljnom masom da bukno do nebaa... Moraš to da uradiš što prije to bolje .
Echinodorusi su savršeni za velike akvarijume , ako imaš u ponudi Echinodorus ''rose , ili Echinodorus Amazonicus (amazonka) , ponesi koji pelčer ,, nije bitna veličina , narast će on ...
Stavi malo ludwigije , još valisnerije , saggitarie , kripti (apongentifolia, green, brown ... )
Ako si u mogućnosti odradi ovo što sam ti rekao , trenutno , ne posjeduješ neke biljke kojima baš ,baš treba hranjiva podloga , ali godi im , a ecihnodorusima je ona potrebna , tako da bi ti oni trošili višak hr.sastojaka iz podloge koji gode ALGAMA nenormalno.
To ja savjetujem .
Ima nešto i lijepo za moje oči , skalari , skalari su ti DIVNI , a tek neonkiceeee , super su Bravo

Sve u svemu ide na bolje, to se vidi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Ned Avg 10, 2014 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kako ti se slazu skalari sa neonkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Avg 10, 2014 7:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari se odlicno slazu sa neonkama, ne ddiraju ih u opste.

Pokusacu da vas poslusam sto se bilja tice, nisam znao da treba bas toliko bilja da se posadi zvob algi. Verovatno sutra odem po jos koju.....

Sto se tice izgleda, postujem svacije misljenje, i naravno svako ce svoj akvarijum da uredi kako mu se najvise svidja, filter sam mislio da sakrijem biljem kad poraste, za sada mi ovako ne smeta.

Hvala svima....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Avg 10, 2014 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi ima li šta do echinodorusa (rose ili amazonicus , može i bleheri) Very Happy
Sve u svemu biće to dobro kad se sve uradi . Bravo

Samo naprijed , pratim temu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Rio 125 - dodavanje osvetljenja Rooster Uradi Sam (DIY) 0 Ned Jun 26, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License