----------------------------------- Popaj Pon Jul 28, 2014 4:59 pm ----------------------------------- Imam isti akvarijum, pa bih ti dao neki savet za filter. Bolja je cirkulacija vode kada okreneš izlaznu cev suprotno nego sto si ti urdio. Napred i malo na gore, da se površina uztalasa. Crni ugljeni sunđer već možeš da izbaciš, i na njegovo mesto staviš plavi za mehaničku filtraciju. Kupi perlon vatu u kesi i iseci je tog oblika. Jeftinija je od juwelove. Pri redovnoj zameni vode ( jednom nedeljno 30%), zameni vatu novom, a plavi sunđer slobodno isperi pod česmom. Ostalu filter mediju peri isključivo u vodi iz akvarijuma pri zameni iste. Zeleni nitrax sunđer možeš da zameniš plavim posle par meseci. Što više bilja za alge manje šansi. To odluči sam tvoj je aq. Dok ga ne ubiljiš, vodi računa da ti foto period ne bude velik. Kasnije možeš da dodaš i reflektore koje se stavljaju na cevi, da bi pojačao svetlo. Ako imaš biljke ne moraš da dodaješ kiseonik. Ako se odlučiš, bolje kupi dodatak koji se stavlja na izlaznu cev od filtera. To je original juwelowa spravica preko koje ubacuješ kiseonik. Ima je u radnji gde si kupio aq. Složio bih se sa Jovicom da nema potrebe za još korija. i ovo je mnogo. Ja lično nikada nisam imao problem sa skalarima i neonkama. Veći problem je sa živorotkama. Potamaniće svu mlađ u ovako ubiljenom aq. Isti problem i sa kozicama. Moj ti je savet da za sada ne naseljavaš više akvarijum. Prvo ga ubilji, pa polako kada "sazri", ubacuj živi svet, kontrolisano. Mislim na broj.