----------------------------------- WoodyAllen Pet Avg 04, 2017 1:32 pm Kako da uništim mahovinu? ----------------------------------- Hoću da pravim novi postavku ali bez mahovine. Problem je što je imam na panju koji bi stavio i u novoj postavci. Kako bih mogao da uklonim mahovinu sa panja a da budem siguran da se neće povratiti? Mislio sam da potopim panj u kadi, sipam 1 ili 2 litra 30%-og hidrogena i ostavim ga tako par dana. Da li bih potpuno uništio mahovinu? Jel ima neko bolji predlog? ----------------------------------- Tamba Lamba Pet Avg 04, 2017 2:04 pm ----------------------------------- Ja bi prokuvao panj i mislim da bi to bilo to ----------------------------------- WoodyAllen Pet Avg 04, 2017 2:27 pm ----------------------------------- Ja bi prokuvao panj i mislim da bi to bilo to Nema mesta u rerni, i nemam toliki lonac :) ----------------------------------- gotika Pet Avg 04, 2017 3:09 pm ----------------------------------- batice izvadis panj iz akvarijuma uzmes cetku za zube i ocistis panj od mahovine ----------------------------------- WoodyAllen Pet Avg 04, 2017 4:48 pm ----------------------------------- batice izvadis panj iz akvarijuma uzmes cetku za zube i ocistis panj od mahovine Kad bi bilo tako lako. :) Ostanu žilice mahovine zarivene u panju, i onda se obnove. Mora ili neka hemija ili u rernu. U rernu ne može da stane. Ne znam koliko mahovina može da preživi izvan akvarijuma. Da izubacim panj mesec-dva. Čuo sam da može jako dugo. ----------------------------------- gotika Pet Avg 04, 2017 5:37 pm ----------------------------------- izbaci ga na sunce napolje jedno dan dva ima da je ispece sunce ----------------------------------- Serene Sky Pet Avg 04, 2017 10:00 pm ----------------------------------- Vreo tuš 10-15min, pa četkica za zube ili šmrk za vodu. ----------------------------------- nikouro Sub Avg 05, 2017 9:38 am ----------------------------------- Cetkica, sunce, cetkica, vreo tus i na kraju hipermangan ... pa opet cetkica :) ----------------------------------- Uros Kg Sub Avg 05, 2017 10:55 am ----------------------------------- Uzmes upaljac i lepo zapalis samo mahovinu, posle prokuvas panj i to je to. ----------------------------------- vacko000 Sub Avg 05, 2017 4:22 pm ----------------------------------- Mozda da probas da dobro naprskas ceo panj sa hidrogenom i tako ostavis napolju dok hidrogen ne spali mahovinu, posle samo dobro isperes panj... ----------------------------------- Serene Sky Sub Avg 05, 2017 7:33 pm ----------------------------------- Kompresor na benzinskoj će ih 100% odstraniti, samo ako te neko snimi završićeš na onom jutubu. ----------------------------------- WoodyAllen Ned Avg 06, 2017 10:25 am ----------------------------------- Možda ću probati sve predloženo. :d ----------------------------------- plovak Ned Avg 06, 2017 10:58 am ----------------------------------- Mislim da bi bilo dovoljno i da ga izvadis desetak dana van vode i na ovoj vrućini če da se osusi ....