Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako napraviti filter i mrestilicu ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav Lalic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 07 Jan 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2017 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam manji ( stari ) akvarijum, uzeo sam novi. Od starog akvarijuma, mislio sam da napravim filter. E sada, interesuje me, na koji nacin ja to mogu da odradim, i kako mogu da izvedem, da ribice predju u drugi akvarijum kroz cev, kako ih velike ne bi pojele.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 07, 2017 1:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napraviš im tunel prema obimu struka iliti strukirani tunel Smile
Danas sve neka otvaranja koridora u modi Smile

Samo napravi filter sa većim taložnikom a sistem spojenih sudova, prelivna cev i eventualna snalažljivost manjih riba da nađu cev rade to što ti treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav Lalic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 07 Jan 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu druze. Samo, ako ti nije tesko, da mi kazes na koji nacin da napravim filter.
Koliko vidim, to je jako zahtevno, i po meni malo teze izvesti. Ne znam sta treba da stavim, tj. - sta treba da sadrzi jedan filter ( znam da stave vatu, ili sundjer neki ), i na koji nacin da stavim prelivnu cev. Imas li ti mozda slicnu pricu, ili znas na pronadjes na internetu, pa da mi posaljes da vidim odprilike kako to izgleda? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nisi uočio ima 13 strana sa temama u podforumu gde si ovu temu okacio plus teme sa akvarijumima u drugom delu foruma. Siguran sam da se u 70% slucajeva podudaraju vrste materijala i redosled njihovog stavljanja.
Ako u zivotu budes čekao da ti sve bude sažvakano nećeš daleko dogurati ucenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav Lalic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 07 Jan 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, ja sam se pre par dana registrovao, tako da nisam ni stigao da pogledam sve teme na forumu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo polako i opušteno, napiši koje su dimenzije većeg akvarijuma ,a koje manjeg, ako možeš okači slike (još bolje),
sledeće je što reče Serene Sky čitanje i pouka. Nemoj misliti da te niko ne razume, manje-više svi su prošli tu fazu
kroz koju ti prolaziš sada. Poz. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 08, 2017 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, ja shvatio da se razumeš pa malo šala ... ali dobro, prihvatam grešku Smile

Pazi, nije teško, čak je jednostavno. Uglavnom, dimenzije tog manjeg od kog praviš diktiraju komore itd... uglavnom, moraš to malo detaljnije.
Bitna stavka je da su gornje ivice stakla filtera i akvarijuma na istoj visini. Ako ti je taj manji akvarijum niži, rešava se podmetanjem stirodura, stiropora, nečega ... u zavisnosti kolika je razlika u visini.
Prelivne cevi, njihovi prečnici, da li kupovne, da li praviti od kanalizacionih... zavisi od protoka pa takođe fali informacija...

Imaš dosta toga i u podforumu Uradi sam (DIY).
Neke teme:
http://www.akvarijum.org/forum.....14065.html
http://www.akvarijum.org/forum.....hp?t=14062
http://www.akvarijum.org/forum.....13896.html

Trebalo bi da je sama izrada trokomornog spoljašnjeg filtera ispod 1000 dinara (ovde u mom selu oko 500 dinara), u slučaju da ti treba taj manji akvarijum za mrest, podmladak ili slično. Možda i bolje rešenje za tvoj problem oko malih riba koje takođe ne znamo koje su Smile, golo staklo, mali sunđer filter, nešto plutajućih biljki i garantovano dobar podmladak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License