Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako napraviti hranu za ribice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice al ce ribe da dobiju bojuuu Very Happy
Ne znam dal ce ovako paprika da tone na dno , jednom sam tako probao sa blitvom, samo je obario iseckao i zamrznuo i tesko je padala na dno , plutala je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 28, 2014 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene blitva potone, ubacim celo parce, potone i odmah se mali anciji nakupe na njoj! Laughing
Sto se tice paprike, ja je prvo razmlatim u kasicicu i tako ubacujem, molike i platike joj ne dozvole ni da padne na dno. Krupniji komadici koji padnu na dno, pojedu koriji i ancistrusi.
One sitne komadice pokupe malci molika i kozice koje se stekaju po valisneriji.
Za boju si u pravu. Veoma su izrazene, narocito zute molike i koralne crvene platike.


Poslednji izmenio jovica dana Ned Dec 28, 2014 8:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_nis
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 408
Lokacija: nis

PorukaPoslao: Sre Jan 07, 2015 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj drug je napravio hranu za kojom ribice lude. Pratio je uputstva sa neta, nesto je nasao nesto ne (kupovao je sastojke uoci nove godine i ovo je napravio eksperimentalno) i evo kako to izgleda.

http://youtu.be/Vk5bqTv5JcY

-soja u komadicima
-juneca jetra
-sargarepa
-beli luk
-tucana paprika (slatka)

U serpu se sipa 0.4-0.5l vode. Skuva se sargarepa, pa dzigerica koja se isece sto tanje kako bi proces kuvanja trajao 2-3min. Onda se tom vodom koja je ostala popari soja dok nabubri i omeksa. Na kraju se sve to stavi u blender uz dodatak paprike i luka i to je to. Vrlo prosto a ucinak fantastican.

Da je bilo zelenisa, ubacio bi i njega.Sledeci put
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aciddance




Registrovan: 12 Sep 2016
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Mar 21, 2017 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi hrana je super potvrdjujem, napravio sam po ovom receptu i ribice jedu kao lude i bas lepo napreduju, predlazem da svako proba i nece se pokajati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aciddance




Registrovan: 12 Sep 2016
Poruke: 2

PorukaPoslao: Uto Mar 21, 2017 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo da napomenem hranu sam pravio po prvom receptu koji je postavio Deak tako da znate ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oživljavam ovu temu posle duže vremena sa pitanjem za preporuku blendera, secka ili već koje mašine za pravljenje smese za ishranu riba?

Supruga mi ne dozvoljava pristup kuhinji i mašinama koje se nalaze u njoj, a ja moram da poslušam da ne bi morao i akvarijuma da se odreknem... Wink

Dakle treba mi neka preporuka za uređaj (blender, secko ili već šta...) dostupan na našem tržištu, max 3-5 hiljada, a da mogu u dužem vremenskom periodu da ga koristim u svrhe pripreme mešavine za ishranu riba, ako imate dobrih iskustava sa nekom markom, modelom, molim za preporuku, može i na PP da ne zatrpavamo temu ili već kako mislite...

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni govedje srce samelju u mesari, ostalo ide ucelo pa se renda pre upotrebe ali to prlja vodu dosta.

Druga varijanta je onaj smesni mali coper ali samo za povrece i njega npr sa zelatinom radim da bi bio kompaktan u vodi koliko je to moguce. Tanko povrce razvucem u kesi i dobijem nalo deblje listice, U povrce obavezno dodajem spirulinu u prahu da bi imalo nekog smisla,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2020 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko dobro očiste srce u mesari od žila i eventualnih masnoća, verujem da si zadovoljan čim tako radiš?

Umesto spiruline u prahu ići će SERA KOI Professional Spirulina Color Food...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rirar
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2020
Poruke: 7
Lokacija: Osijek

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2020 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav iz Osijeka..
Ja odem do Pet Centra listiće,alge,račiće,hranu za ciklide,sve tropske,morske jedno par kila..
I u blender sameljem sitno i sve jedu..
Zlatni karasi,pojanke,teleskopi,neonke,guppy,corydorasi,tetre i sve ostale u jednom,drugom i trečem akvariju..
Ali hraniti samo malo i ujutro i sve žive već dosta godina..
Karasi i pujanke kada prerastu dam prijatelju za van..
I nabavim manje..
Imam tri mrcine četvrtu spremam..
Imao sam sve vrste riba u trideset godina..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za svo povrce bilo koji secko radi posao, i onaj od 2 hiljade.
golemi problem je meso, njega secko ne moze bas da odradi najbolje. Secko vise ga izmulja nego izmelje. Ne svidja mi se ni kako kuci ispadne na sitnu resetku na masini za meso. Ja licno koristim smesu sa belim curecim mesom, ali veruj mi odvojim pola sata i sve isecem ostrim nozem na sicusne komadice, vazno je samo ici u kontra smeru od "linije mesa". posle termo obrada odradi svoje. problem je sto ne mogu naci u mesarama govedje srce, kad sam se raspitivao, gledali su me kao da nisam normalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Šajbna 2mm na običnoj mašini za mlevenje mesa rešava problem, još ako se dva puta premelje.
Danas je većina odbacila tu staru mašinu, retko je ko ima, u mesarama melju standardno,
krupno za akvarističke potrebe. Posle mlevenja mesa sledi pasiranje ili super secko, blender i sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License