Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako napraviti rastvor? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Acika
Akvarista



Registrovan: 08 Okt 2009
Poruke: 30
Lokacija: Dordrecht-Holandija

PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim za pomoc.Akvaristikom sam se tek poceo da bavim,pa da ne bi odmah u startu pravio greske ,bolje da pitam.Imam akvarijum dimenzija 80x30x45 (dakle,neto oko 98 litara),hranjivu podlogu nemam i ne dodajem CO2,a osvetlenje je 3x18w(ukupno 54w).U akvarijumu imam dosta biljaka ali neke postaju vremenom “zute” i propadaju (vidi sliku),pa sam odlucio da potrazim pomoc u “hemiji”.
Nabavio sam mikroelemente,kaliumnitrat(KNO3) i kaliumfosfat(KH2PO4) u obliku pudera,pa bih sada htio da napravim rastvor za prihranjivanje biljaka.
Moja pitanja su:
-koliko grama navedenih preparata treba da stavim na litar vode(da li moze obicna ili destilovana voda)?
-da li svi ovi preparati mogu zajedno u jednu flasu?
-koliko rastvora treba da dodajem I koliko cesto?
Radi informacije,od hemiskih elemenata u mikroelementima su zastupljeni:bor,bakar,zeljezo,mangan,molibden i cink(vidi sliku).
Opet radi informacije,50gr mikroelemenata,200gr kaliumnitrata i 100gr kaliumfosfata platio sam 10 eura,plus 3 eura za postarinu.Ne znam da li je to skuplje ili jeftinije nego u Srbiji.
P.S.Kvalitet i sastav vode su mi nepoznati.Post imam lakmus papir kuci,PH je oko 7.
Hvala za pomoc!


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 27, 2011 3:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

djilepfc
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 191
Lokacija: Leskovac-Knjaževac

PorukaPoslao: Pon Sep 12, 2011 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav.Oko ovih preparata ti ne mogu pomoci jel i sam neznam i nisam ih nikada koristio ali ce ti sigurno pomoci kad sve to uradis kako treba.
Najprostiji nacin da ti ne propadaju biljke ti je da stavis hranljivu podlogu ili jos bolje zemlju za cvece koju i sam koristim i ima rezultata.Pored toga ubaci jos jednu neonku i bice bolje sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License