----------------------------------- Kolja-Ljako Sub Maj 28, 2016 2:00 pm Kako natopiti hranu vodom i da li to treba raditi? ----------------------------------- Cuo sam da je suva hrana nekada uzrok ozloglasene "bolesti mehura" je se navodno hrana zaglavi u nekom organu ribice i tako nastaje bolest.Da bi se ovo sprecilo cuo sam da hranu pre hranjena treba natopiti vodom....valjda zbog lakseg varenja. Svejedno....zanima me da li mogu natopiti hranu obicnov vodom,takozvanom cesmovacom,ili da uzmem vodu iz akvarijuma u neku posudu pa natopim hranu i tek onda je dam ribicama? Hvala unapred. ----------------------------------- Nikolac Sub Maj 28, 2016 5:11 pm ----------------------------------- Mozes kakvom god hoces, potpuno je svejedno ----------------------------------- gotika Sub Maj 28, 2016 5:31 pm ----------------------------------- otici ce ova akvaristika u nauku kako je krenulo!!! ----------------------------------- Kolja-Ljako Sub Maj 28, 2016 5:33 pm ----------------------------------- Hvala.To sam i ja pomislio...ali zar hlor obicne vode ne skodi ribicama? Ipak to je samo hrana,nije bas da ce ziveti u toj vodi:) ----------------------------------- Mark Sub Maj 28, 2016 6:04 pm ----------------------------------- Nemoj to da te opterecuje, bitno je da ne dodajes odjednom vecu kolicinu vode, inace otvori temu, vise se fokusiraj na filtraciju i zamenu vode, to ti je jako bitnije. ----------------------------------- Nikolac Ned Maj 29, 2016 2:42 am ----------------------------------- Drugar, ja u zameni vode crevom direkt sa cesme sunem 100l hladne hlorisane vode, za to vreme popijem kafu, onda ukljucim grejac i nikakvu hemiju ne dodajem. Nikakve preparate za hlor, esay life, nista. Nisam to za sve ove godine ni video. Tako da nemoj da se opterecujes tim stvarima, sipaj ribama vodu sa cesme, i natapaj hranu u vodi sa cesme. Ako je ti pijes dobra je i za ribe. Ako mislis da je opasna po njih, onda za nas ljude nema nade :D ----------------------------------- Kolja-Ljako Ned Maj 29, 2016 1:07 pm ----------------------------------- Previse se stresiram :D Hvala vam svima.