Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako omeksati vodu!? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam da moze destolovanom vodom ali neznam ni koji je gH....Koliko destolovane vode da stavim na jedan litar obicne vode da bi gH bio dobar za ramireze!?

Dali moze nekim drugim nacinom da omeksam vodu?

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 8:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravljenje meke vode dodavanjem destilovane je moguce, u zavisnosti naravno od dubine dzepa i velicine aq. Najcesce nije isplativo, odnosno vise se isplati nabaviti jonoizmenjivacke smole ili ono sto uvek preporucujem a to je RO uredjaj. Nije to samo dodati 1 destilovanu i zavrseno, tu je i menjanje vode na. Na kraju se uvek vise isplati dugotrajnije resenje. Kvalitet vode se jednostavno odredi testovima kojih ima u svakoj ozbiljnijoj radnji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
stefanovic^v
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2010
Poruke: 1642
Lokacija: Srbija,Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je cena smola i kako se koriste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raka
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 21 Dec 2010
Poruke: 516
Lokacija: mladenovac

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav...ako zelite da radite ribice i ako imate vise ak za razmnozavanje najbolje je da nabavite jonsku i katodnu smolu da nebi kupovao jonomate mozes da koristis ak koji ima filter ak treba imati okostotak litara i smolu stavite u filter pa preko filtera omeksajte vodu a u tom ak ne sme da ima nista od riba jer taje mrtva voda nego je stavljate U mresni ak gde zelite da mrestite na primer ramireze oni trazu PH4-5GH5-6 morate da imate testove pravi testovi profi su ovi i oni su7.000hiljada ako zelite dobre mrestove morate i da ulozite...
Image
Image
Imageda mrestite sve ovo vam treba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mirko_98
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2011
Poruke: 293
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Maj 30, 2011 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja trenutno imam samo pH test ali ako nađem nabaviću još neke. Pozdrav Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 1:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što sama reč kaže, jonoizmenjivačke smole samo izmenjuju jone. Ca i Mg za Na. RO uredjaj je prevo rešenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 31, 2011 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće da nešto grešim u priči oko jonomata. Ako koristimo jako kisele smole, na izlazu dobijamo pH 3,2 i KH i GH<1. Ono što Nas čeka kod korišćenja, je da tačno treba da znamo koju smolu koristimo, zbog regenerisanja. RO je definitivno najpouzdaniji uređaj za dobijanje meke vode. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Sre Jun 01, 2011 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ::
Citao sam da moze destolovanom vodom ali neznam ni koji je gH....Koliko destolovane vode da stavim na jedan litar obicne vode da bi gH bio dobar za ramireze!?

Dali moze nekim drugim nacinom da omeksam vodu?

Pozdrav


komsija, kikindska voda je prilicno mekana, imaj to u vidu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mene zanima kako omeksati vodu a da ne samara po dzepu, ima li nekog resenja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankotomic ::
mene zanima kako omeksati vodu a da ne samara po dzepu, ima li nekog resenja?

ima, kišnica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
brankotomic ::
mene zanima kako omeksati vodu a da ne samara po dzepu, ima li nekog resenja?

ima, kišnica.

na zalost nema kod mene je trenutno 36 stepeni :'(
neki drugi nacin? kristalna kiselina( limunska kiselina ) cujem 25gr na 100ml vode se pomesa zatim u akvarijum od 40L mera ide jedna kap za smanjenje PH na 0.2 meru, e sad zanima me postoji li neki domaci nacin ali za omeksavanje vode , jer cim postoje domaci recepti za smanjenje ph garant postoji nesto i za meku vodu????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace i treset omeksava vodu, isto i drvo u akvarijumu... A treset moze u podlogu, naravno, a neki sam citao stavljaju i u carapu pa u filter...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fricky`88 ::
Inace i treset omeksava vodu, isto i drvo u akvarijumu... A treset moze u podlogu, naravno, a neki sam citao stavljaju i u carapu pa u filter...

bez treseta, a koje drvo omeksa vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne razumem sta hoces da kazes tim "bez treseta", a moze bilo koje drvo... Mislim, neces sigurno da stavis Bor, ili grab Smile uglavnom kupovna, mada mogu i neka nasa drva (korenje)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2015 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je neko pre par godina pokusao i donekle uspeo da smanji tvrdocu vode. Zasto , donekle ? Ako se dobro secam, uspeo je za par jeďinica da spusti. Nista drasticno. Za mrest morace RO, kisnica ili kupovna ( mislim da je Rosa u pitanju ) za odredjene ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License