Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako opušteno menjam vodu i ženi problem ne pravim :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim česmovaču. Nažalost, još uvek menjam kantama. Sad Sve slavine u kući su hipermoderne (četvrtaste), i uopšte ne znam kako našrafiti crevo na njih. Takođe, učestalost zamene vode je bila problematična. Evo, dva dana sam recimo na nekim seminarima u Beogradu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 12:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se igraš sa leđima Smile
Odeš u neku radnju za vodovodni materijal, pokažeš kakvu slavinu imaš. Postoji gomila adaptera za kačenje creva i uzmeš potreban broj metara creva ako postoji adapter.
Trebalo bi da postoji za svaku slavinu.
Proslediću ti na pp kako sam rešio, ne treba mi 15 minuta da zamenim i da usisam dno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam to resio,sa crevom za kazance na koji sam dodao onaj plasticni nastavak za creva i natutkao ga silikonom,i crevo pricvrstio sa selnicom...i vucem vodu iz kupatila sa crevom od nekih 8m...i milina,kako se brzo puni nekih 400L..a takodje i prazni..Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa moram da održavam kondiciju. Znaš već ono, bicepsi, tricepsi, trapezi... Smile Šalu na stranu, potražiću. Ajd' šalji pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ovo Amsterdamovo je zbudžibudž Smile
Moje je elegancija. Ih samo 8m, ništa bez 15 metara, možeš i cveće na terasi da zaliješ Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neka je Zbudz..ja sve to brzo namestim i otvorim pivo,i gledam kako se puni AQ...
takodje imam neku zahebanu slavinu u tush kabini,da mi je ova opcija sa Ventilom za kaznce ,bila najbolje resenje...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma šala, bitno je da radi i da se objasne pogodnosti ovakvog rada Smile

Nego zaboravih da te podržim za AlgExit, povremeno ga i sam koristim kad se nakupi tačkasta na staklu zbog slabog biljnog fonda. Tj. posebno otkad sam ogrebao staklo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Nadjes ovo i resiti sve probleme kad je kacenje creva u pitanju. Bilo je ovoga u Uradi sam ali kod njih se pripremi strpljenjem jer oni radnici su kao pali sa Marsa kad ih nesto pitas pa ces morati sam da nadjes po rafovima. Smile Ja sam se licno ubio da nadjem i na kraju odustao pa mi je moj drug manastiriste nasao i kupio. Smile

Imas i Gardena komplet da nadjes (on je nesto skuplji), evo ti kako to funkcionise:



Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav crni Garden, izadje skoro 2000 dindzi sa postarinom ccc
Ja sam uzeo obican plasticni, odsrafim crevo od tusa na slavini u kupatilu pa zasrafim crevo sa tim adapterom.
Ne secam se cene ali je jeftinije od gardenovog 10ak puta Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naveo sam mu dve opcije pa neka bira. Smile
Sto se tice cene, ne drzi me za rec ali taj Gardena je koliko se secam, letos kostao u Metrou oko 1000 dinara.
Meni licno ne odgovara da vucem crevo sa tusa jer je najdalja destinacija u odnosu na akvarijume, a ovaj reducir (ne mora da bude Gardena) mozes da nakacis na bilo koju kucnu bateriju.

Ujedno, mora svako da prizna da je tezak smor vuci kante jer se uvek prospe po malo i onda treba slusati lepsu polovinu dok zvoca, hahaha...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde kad mu već spamujemo temu, ja mu lepo poslao pp Smile
Ovaj je car, nema na koju ne pasuje, meni u kupatilu, kuhinji, gde hoćeš ... Smile Cena sitnica.
Image

@Teodose: A i ne možeš da piješ pivo dok menjaš vodu Smile
@HORUSE, hajde jvaljaj da li da negde ispomeram ove poruke ili naparavim temu od njih tipa "Kako se menja voda i pije pivo" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa69
Prvi je poceo da spamuje sa kantama i nekim kockastim baterijama. Smile Nisam hteo na pp da postavljam iz razloga sto nije jedini koji vuce kante po sobama. Smile
A kako ces ovaj nastavak da stavis na npr. bateriju od lavaboa ili kuhinje koja ima unutrasnji navoj?
Slazem se da odvojis temu i platis neko pivo. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajmo dalje, naslov privremen dok ne stavite neki predlog Smile
Valjda sam dobro ocenio da ide u DIY.

Evo ovako i samo lavabo koristim. Radilo i starom slavinom (ona sa baterijama) a radi i sa ovom Rosan king valjda.
Ručno odvijem ovde, nema potrebe za nekom snagom:
Image
Onda našrafim ovo:
Image

Ukupno minut i po, više mi trebalo da upalim kameru na mobilnom Smile

Staviš onaj klik produžetak koji ostaje na crevu, napuniš crevo vodom, podrazumevana lokacija drugog kraja creva je u akvarijumu koji je predmet izmene vode Smile
Skineš klik ili odviješ navoj na kliku pa skineš crevo i zabodeš u sifon na podu kupatila, wc šolju, kadu ... i ode potrebna količina vode.
Ispereš malo crevo ako hoćeš, vratiš i sipaš lagano taman da legne pivce, ne diže dno ... Smile
Poželjno podesiti temperaturu vode približno akvarijumskoj.

Editovanje zaboravnog, zbunilo me opet deljenje teme:
@Teodose: da znaš da bi trebalo Smile
Lavabo mi super zgodan jer je veličine omanje kade Smile


Poslednji put izmenio nesa69 dana Pet Okt 30, 2015 4:48 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, pa sad pomozite - obzirom da od sve akvaristike mog muza najvise nerviraju kante sa grejacima po kuci... ili pored peci zimi, ili na terasi leti (pa ih on unosi)... Sipate direktno cesmovacu? - bez da odstoji?
A korisne bakterije u filterima i hlor (ili ostala jedinjenja), opekotine na ribama od hlora i sl? Moram priznati da bih jako volela (pa makar samo u velikom) da mogu da zamenim cesmovacu direktno bez kanti u kojima ce da odstoji (sad su japanke stanovnici u velikom) , ajde borcima i nek odstoji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sipam direkt iz slavine u kuhinji, samo je problem sto je to ona kao pipa koja se siri pri vrhu, a unutra ne vidim da moze da se nesto nasrafi, ima samo ona mrezica kao da formira mlaz.. tako da nabacujem crevo precnika 3cm preko, i drzim jako rukom da ne prska puno dok ide voda .. pre toga sam stezao selnom pa mi je dosadilo, posto vise treba da se stegne time a opet malo curka

ribe zasad nisam primetio da im smeta, mada verovatno zato sto nemam neke osetljive vrste

istakanje imam 20L kanister, i tu radi kicma trans do terase ili do wc solje ... mislim da cu napraviti neku duzu kombinaciju da sipam direkt u sudoperu, samo da bude dovoljan pad Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License