----------------------------------- andrija88 Uto Mar 31, 2020 4:00 pm Kako popraviti hang on filter? ----------------------------------- Imam problem u akvarijumu jer mi je hang on filter prestao da radi probudio sam se i video da voda ne ide, prvo sam pomislio da da treba da se ocisti sto sam i uradio, ali opet nije vuko vodu, a kada ga pipnem pozadi oseti se da je malo vruc jel zna neko u cemu je problem i da li moze da se popravi jer zivim na selu i nisam u mogucnosti trenutno da kupim novi filter ----------------------------------- chaosad Uto Mar 31, 2020 4:43 pm ----------------------------------- moraš da ga napuniš vodom pa onda da upališ i još da čekaš bar minut dok naptravi preliv. ----------------------------------- xxxvelja Uto Mar 31, 2020 5:22 pm ----------------------------------- Da li si skinuo usisnu cev i pogledao da neki pužić ili nešto drugo nije zakocilo propeler da ne može da se vrti. ----------------------------------- Ascaron Uto Mar 31, 2020 6:31 pm ----------------------------------- Meni se to skoro desilo sa Atmanom HF 0100. Problem je bio u tome što je puž upao u propeler, i blokirao ga. Kada sam skinuo usisnu cev, pincetom sam izvadio propelerčić, očistio štapićima za uši, cei taj prostor gde se propeleler nalazi, njega dobro oprao, vratio, i sad sve šljaka. ----------------------------------- Lenji Lisac Uto Mar 31, 2020 9:09 pm ----------------------------------- Ako nista od ovog sto su kolege dale kao predlog ne pomaze (mislim na detaljno ciscenje) probaj sledece namesti hang on kako treba da stoji bez prelivne cevi da se vidi rotor i nali ga vodom dok ne pocne da preliva, pun skroz, zatim upali u stuju i vidi da li rotor radi, ako ne radi probaj cackalicom ili necim da ga pipnes da pocne da se okrece, nikako prstom moze da ustine, nije strasno al ipak.. ako krene da se okrece samo prebaci prelivnu cev i to je to, ako nece da se pokrene na taj nacin onda nemam pojma sta moze biti.. koji je hang on u pitanju? Ukoliko je neki veci pogledaj da nije gumica propala pa mora da se zameni, npr na Sobo filterima 600 je to cest problem.