Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako se resiti viska puzeva? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
ovako drrustvo puzevi zive veoma kratko ali se razmnozavaju veoma brzo e tu stupju kozice na snagu kozice se veoma lipo i veoma rado hrane ikrom puzeva tako nema ikre nema ni novih puzeva vremenom sve manje i manje i na kraju jedva po koji da uspe da ostane

Svašta, imam dosta kozica u akvarijumu, ali puževa je svaki dan sve više...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 3:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad bi to tako islo... Ja sam nasla informaciju da ti "barski" zive i preko 2 godine, a nzm koje kozice imas i kako ih treniras, i dal ih hranis uopste, ali daj odaj nam kako ti to one jedu ikru puzeva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendzi ::
Kad bi to tako islo... Ja sam nasla informaciju da ti "barski" zive i preko 2 godine, a nzm koje kozice imas i kako ih treniras, i dal ih hranis uopste, ali daj odaj nam kako ti to one jedu ikru puzeva?


Ima tu logike, ali kako ubaciti kozice kod nekog kome su one omiljena hrana ?
Pa tu će biti jurcanja po akvarijumu, nesmem ni da zamislim.
E , jedino povaditi ribe na dan,dva pa ubaciti kozice da reše problem,
ali koće posle povaditi sve kozice u dobro ubiljenom akvarijumu. Uf, nije sve to tako lako,
iako sam protiv hemije ,mislim da ona rešava problem prekomerne populacije puževa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Ako to ne uspe, onda drastičnije mere...


Drasticnije mere stiropor/stirodur, metoda kao poklopac.. vec ga spomenuh preko sibera. Wink

gotika ::
ovako drrustvo puzevi zive veoma kratko ali se razmnozavaju veoma brzo e tu stupju kozice na snagu kozice se veoma lipo i veoma rado hrane ikrom puzeva tako nema ikre nema ni novih puzeva vremenom sve manje i manje i na kraju jedva po koji da uspe da ostane


Na koje puzeve mislis jer i physe jedino sto tek po neke imaju vek od godinu dana, dok planorbisi (ramshorn) vec treca godina zivi i dalje jedan crveni mezimac koji se brcka sa japankama i koridorasima u akvarijumu.

Opet moram da pitam koje kozice rcs, rili, sakura (iako su sve jedna te ista sorta) ili mozda amano ili sulawesi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

verovali vi meni ili ne ali ja hocu da zapatim te puzeve ali mi kod kozica red sakura shrip nikako neuspeva (puzevi mi trebaju da ih ubacujem kod multifasciatusa da ciste alge )nabavim 30 kom ubacim u akvarijum posle nekog vremena nema ih sto se tice hrane hranim spirulinom tetra diskus povrce miks tikvica krastavac aj sada vi meni recite sta se desava sa tim puzevima hemiju nikakvu nekoristim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ih ribice tamane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema razloga da se ne veruje, svasta moze da bude uzrok zasto se ne razmnozavaju.. Sledeci put kad budem cistio par akvarijuma skupcu ti par casa planorbisa ukoliko ti trebaju, ukoliko si raspolozen da ih sacekas ili mozda mislis da zapatis physe (njih nemam toliko, jer zive trenutno samo na algama)?

Nisam do sada ni razmisljao o ribama iz afrike, nisam ih ni drzao tako da nemam skoro pa nikakvo iskustvo sa njima, ali ukoliko riba rovari po dnu tacnije mulja pesak/sljunak po ustima pojesce i mlade puzeve koji su svega tek par mm tako da nema teorije da se razmnozavaju u takvoj sredini (primer japanke). Da li ih mozda jedu ukoliko ih primete da su na otvorenom? Iako kazu ljudi bette se ne hrane sa puzevima u prirodi kod mene su bila dva slucaja koja su se hranila mladim puzevima, plus jos jedan koji sam video i sto je jako zanimljivo da betta (od kolege akvarise) uhvati puza i udara glavom sve zajedno sa puzem u ustima dok mu ne slomi skoljku da ga pojede (radix puzevi). Tako da ukoliko si raspolozen..mislim da ima jos ljudi koji bi ti drage volje dali svakog puza u akvarijumu sto imaju. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene u akvarijumu samo crveni ramshorn... toliko volim malezijce, uneo sam ih 3, razmnozili se i na tome stali. Nasao sam nekoliko kada sam custio akvarijum, ali je to daleeeeko od broja koji je trebao da bude. I svi su mali, sa krtim, belicastim vrhovima kucica.

Mislim da je uzrok CO2 posto i stariji ramshorni imaju belicaste kucice, sto je verovatno posledica manjka kalcijuma. Jer ne znam sta bi drugo bilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Suncokret ::
...sto je verovatno posledica manjka kalcijuma. Jer ne znam sta bi drugo bilo.


Upravo to je i da se dalje kod mladih ne bi pojavljivale rupe na skoljkama ubacuj im parce krastavca s vremena na vreme ili jos bolje tanko isecene komade cvekle (ramshorni ce dobiti jos intenzivniju crvenu), naravno pripremljene.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
aj sada vi meni recite sta se desava sa tim puzevima hemiju nikakvu nekoristim


Ako možda imaš ribu Tetraodon nigroviridis ,onda je jasno jer tamani beskičmenjake (puževe)
još bolje od botie.

Sledeći razlog zašto nestaju može biti da u vodi ima tragova bakra, jer gde je bakar nema puževa
i svi preparati protiv puževa su na bazi bakra (e sad odkud ti bakar bez hemije ..... nemam ideju)

I na kraju snažan uticaj na to da li ih nema ili je prava je invazija ima uticaj ishrana, to i sam znaš,
ako je prekomerno hrane ,eto njih, ako ribe pojedu svu hranu za kratko vreme - gotovo da puževa i nema
(mislim na puževe koji su mnogima noćna mora). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Suncokret ::
...sto je verovatno posledica manjka kalcijuma. Jer ne znam sta bi drugo bilo.


Upravo to je i da se dalje kod mladih ne bi pojavljivale rupe na skoljkama ubacuj im parce krastavca s vremena na vreme ili jos bolje tanko isecene komade cvekle (ramshorni ce dobiti jos intenzivniju crvenu), naravno pripremljene.. Wink


Mislis, prokuvanu cveklu i krastavac ili moze i sveze, samo oprane?

Nikada nisam verovao da u nasoj tvrdoj vodi puzevi mogu da ostanu bez jakih kucica. Kod mene je CO2 24/7, ali drop čeker je solidno zelen, a ne zut. I pored toga imam talog krecnjaka na obodu vode. Ali izgleda da su puzevi osetljivi nego sto sam mislio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
... naravno pripremljene.. Wink


Ne mora se kuvati, vec iseces sta vec hoces da im das na mm ili tanje (ukoliko ne baratas nozem koristi rende Wink ) vodu stavi da prokljuca, a iseckane komade u drugu posudu i cim voda pocne da vri preli iseckane komade tom kljucalom vodom i pusti da se voda ohladi (moze i mlaka), zatim takve komade mozes da iseces na jos sitnije delove i da ubacis u akvarijum kao hranu za ribe sto ubacujes samo sto je ovo namenjeno puzevima. Hrane se vise nocu nego preko dana, tako da je preporuka da se i hrana ubacuje po gasenju svetla. Do jutra bi trebalo da nema ni jednog ubacenog komada, ukoliko ima sifoniraj taj deo podloge i zameni deo vode (5-10%), kada sledeci put ubacujes ubaci manje od prethodnog, a preporuka je da krenes obrnuto od jednog lista iseckanog tipa ~10x10x1mm pa da povecavas dok ne vidis koliko mogu da pojedu u roku od ~6h (ovde je uvek bitan podatak - koliko puzeva imam u akvarijumu? - i po tome baziras koliku kolicinu da im ponudis). Ukoliko dodajes postepeno nikada neces morati da sifoniras i menjas deo vode kada hranis puzeve vec ide svojim tokom tacnije redovnim odrzavanjem.. (pogotovu ukoliko ih hranis krastavcem, sve sto se razlozi u vodi od krastavca pretvara se u hranu za biljke, tako da kada se on ubacuje nema potrebe za sifoniranjem i zemenom vode)

Ukoliko ima ancistrusa, plekostomusa, gibicepsa, trihogastera, japanki, gupika, ksifoforusa, platika, molika, kozica uopsteno biljojeda ne racunaj da ce puzevi da dobiju sav deo namenjen za njih, jer se uvek pojede od strane riba i do dosta, pogotovu kada shvate da je jestivo i dobro..

Ubacivanjem i ostavljanjem povrca, voca i ostalih razgradivih materija u akvarijumu (uopsteno vodi) uvek mozemo poremetiti balans u akvarijumskoj sredini, tako da sve gore procitano radite na svoju odgovornost. Nista od ovoga nije nuzno i pod moranjem. Najbitnija stvar - ukoliko pise ~10x10x1mm na toliko se i misli i sa toliko nece biti problema u disbalansu vode (akvarijumi od 30L pa navise) ali ukoliko procitate tekst i radite na svoju ruku tacnije ubacite povrce/voce bez pripreme ili u komadima koji ce se sigurno uvuci u podlogu (sitno izrendani) i zagaditi zbog truljenja, jer nema ko da je pojede, a nije ni sifonirano od ostataka molim unapred da ne optuzuju kako nesto ne valja iz razloga sto se sami ne pridrzavaju "recepta" i rade po svom nahodjenju, da ne kazem ne rade. Pogotovu molim kolege koji nisu ni probali, a samo su culi/procitali od treceg kolege da to ne valja. Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 05, 2018 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenjo lisce, hvala ti puno! Nemoj da se brines, ja uvek krenem od manje doze pa navise. Da ne kazem sto je 250l bas tesko uprljati, osim da prekrijem kompletno dno krastavcima i cveklom. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prazne kucice od puzeva bane76 Tražnja 0 Sub Sep 18, 2021 9:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License