----------------------------------- Lenji Lisac Pon Feb 05, 2018 6:34 pm ----------------------------------- Nema razloga da se ne veruje, svasta moze da bude uzrok zasto se ne razmnozavaju.. Sledeci put kad budem cistio par akvarijuma skupcu ti par casa planorbisa ukoliko ti trebaju, ukoliko si raspolozen da ih sacekas ili mozda mislis da zapatis physe (njih nemam toliko, jer zive trenutno samo na algama)? Nisam do sada ni razmisljao o ribama iz afrike, nisam ih ni drzao tako da nemam skoro pa nikakvo iskustvo sa njima, ali ukoliko riba rovari po dnu tacnije mulja pesak/sljunak po ustima pojesce i mlade puzeve koji su svega tek par mm tako da nema teorije da se razmnozavaju u takvoj sredini (primer japanke). Da li ih mozda jedu ukoliko ih primete da su na otvorenom? Iako kazu ljudi bette se ne hrane sa puzevima u prirodi kod mene su bila dva slucaja koja su se hranila mladim puzevima, plus jos jedan koji sam video i sto je jako zanimljivo da betta (od kolege akvarise) uhvati puza i udara glavom sve zajedno sa puzem u ustima dok mu ne slomi skoljku da ga pojede (radix puzevi). Tako da ukoliko si raspolozen..mislim da ima jos ljudi koji bi ti drage volje dali svakog puza u akvarijumu sto imaju. ;)