----------------------------------- malac Pet Apr 13, 2018 7:30 pm kako su se obrisale poruke ----------------------------------- samo pitanje je u naslovu ----------------------------------- nikouro Pet Apr 13, 2018 9:55 pm ----------------------------------- Sobzirom da forum funkcionise po odredjenim pravilima onda bi trebalo da ti bude sve jasno. Linkovano poruka od clana Lenji Lisac je objasnila razlog brisanja prethodne teme koju si otvorio. Na kraju krajeva nekog da castis kafom i nije neki trosak ukoliko isti taj ti isprica i podeli sa tobom licno iskustvo. ----------------------------------- malac Pet Apr 13, 2018 11:09 pm ----------------------------------- Znam da forum postoji da bi se pomagali i razmenjivali iskustva a niko nije bezao od časti nego mnogi hoće da skinu kožu sa ledja e to ti nije čast i nije hobi ili je mozda ovaj forum napravljen da se zaradjuje.ne znam glup sam ----------------------------------- gotika Sub Apr 14, 2018 2:14 am ----------------------------------- malo je onih koji su se na ovom forumu obogatili druze !tu smo da jedni drugima pomazemo u svakom pogledu ali izvini glupo je i traziti na poklon nesto mnogo bolje izleda neka vrsta razmene ili teba sa pomoc u naslovu ! sto se tice bilji ja nemam drzim ciklide ali da imam rado bi ti ih dao bice toga strpljenje sezona tek dolazi ----------------------------------- Peku Sub Apr 14, 2018 7:30 am ----------------------------------- mnogi hoće da skinu kožu sa ledja e to ti nije čast i nije hobi Ako misliš da je na forumu skup idi na KP tamo polovna oprema košta više nego kad je nova :smeh: Svako ima pravo da ceni svoj proizvod koliko hoce kao što i ti imaš pravo da ne kupiš, potražiš na drugom mestu ili jednostavno ignorišeš onoga ko je postavio oglas. Doćiće momenat kad ćeš hteti da prodaš npr ribu svako drugi će se cenkati neki će te pitati da im to jednostavno pokloniš a dobar deo njih će te zvati izmedju 00 i 07h tj usred noći. Čast je apstraktni pojam nametnut ljudima te se priče ostavi kad stisneš dugme za prijavljivanje na ovaj forum. Ako si nediskretno i otvoreno tražio da ti se poklanjaju stvari nemoj da se čudiš što ti je poruka, tema il šta već(nisam upućen) obrisana. Za takve stvari je predvidjena kazna do 10000din ili 30 dana zatvora. ----------------------------------- Blue Sub Apr 14, 2018 8:57 am ----------------------------------- Malac, tržište je otvoreno, svako može ponuditi robu po ceni po kojoj želi, a tvoje je da je kupiš ili ne. Idi u Maxi i traži hleb i mleko za džabe, pa vidi kako će da te najure napolje, tvoje slike okače po objektima da te obezbeđenje prepozna na kilometar, a još će i policiju da zovu. E pa tako je i ovde, forum ne služi da ljudi traže na poklon stvari na njemu. Ako nemaš para, sačekaj da neko nešto ponudi na poklon, što se redovno dešava i javi se. Uostalom, ako u delu 'Tražnja' staviš poruku da ti trebaju biljke, često će se javiti ljudi koji za to neće tražiti nadoknadu, verovao ili ne, postoji puno takvih. ----------------------------------- nikouro Sub Apr 14, 2018 11:01 am ----------------------------------- Znam da forum postoji da bi se pomagali i razmenjivali iskustva a niko nije bezao od časti nego mnogi hoće da skinu kožu sa ledja e to ti nije čast i nije hobi ili je mozda ovaj forum napravljen da se zaradjuje.ne znam glup sam Ako na ovom forumu nije bilo poklona u vidu biljaka, opreme, akvarijuma, riba i jos mnogo sto sta onda zaista ne znam gde je. Stariji clanovi foruma to znaju. Mnogi su poklanjali i primali poklone. I sam sam primao poklone i poklanjao al je posle nekog vremena to za pojedine clanove bila prilika da zarade i to samo posle desetak neobaveznih poruka na forumu. Naravno da ce neko da pokloni visak ukoliko primeti da novi clan ima volju i zelju a pritom i prestavi pojedinosti svoje kreacije i ukljuci u razmeni poruka. Dosta nas se upoznalo preko ovog foruma i nastavilo druzenje i razmenu onoga sto ima. Nekada je neprocenjivo kada pozoves drugog clana i razmenis iskustvo uz kafu, sok, pivo ili sta god a kasnije bude i razmene onoga sto imaju. Niko od nas amatera pocetnika se nije obogatio na ovom forumu. ----------------------------------- Skybuffalo Sub Apr 14, 2018 5:29 pm ----------------------------------- Mislim da je na ovu temu suvisno pricati sto ce mene tice. Ne postoji osoba na ovom forumu koja je mi je odbila pomoc, i koja nije strpljivo odgovorila na pitanja (tipa veselog Lisca,Zivkovica,Horusa koje sam ubio ko cekicom pitanjima :D ) Licno ne volim poklanjanja (pogotovo kad znas da ne mozes da uzvratis jer ono sto ti imas viska imaju i ostali clanovi) jer biljke i ostalo nisu hleb pa je hitno.Skupis pare imas sponzora sajta koji je jako korektan imas i clanove koji se time bave, kupis i gotovo.Osim ako su neke specificne biljke.Kad bi na svakom forumu na kom se deli bilo kakvo znanje clanovi bili ovakvi svi bi mi vise znali. ----------------------------------- Rainmaker Sub Apr 14, 2018 7:16 pm ----------------------------------- Znam da forum postoji da bi se pomagali i razmenjivali iskustva a niko nije bezao od časti nego mnogi hoće da skinu kožu sa ledja e to ti nije čast i nije hobi ili je mozda ovaj forum napravljen da se zaradjuje.ne znam glup sam Ako na ovom forumu nije bilo poklona u vidu biljaka, opreme, akvarijuma, riba i jos mnogo sto sta onda zaista ne znam gde je. Stariji clanovi foruma to znaju. Mnogi su poklanjali i primali poklone. I sam sam primao poklone i poklanjao al je posle nekog vremena to za pojedine clanove bila prilika da zarade i to samo posle desetak neobaveznih poruka na forumu. Naravno da ce neko da pokloni visak ukoliko primeti da novi clan ima volju i zelju a pritom i prestavi pojedinosti svoje kreacije i ukljuci u razmeni poruka. Dosta nas se upoznalo preko ovog foruma i nastavilo druzenje i razmenu onoga sto ima. Nekada je neprocenjivo kada pozoves drugog clana i razmenis iskustvo uz kafu, sok, pivo ili sta god a kasnije bude i razmene onoga sto imaju. Niko od nas amatera pocetnika se nije obogatio na ovom forumu. :cestitka: ----------------------------------- nemanjask Ned Apr 15, 2018 12:00 pm ----------------------------------- Malac, Čekaj, zar nije i tebi poklanjano na ovom forumu??? Zakleo bih se da jeste! Ili ti možda sećanje ne seže toliko daleko?? Sećam se da je bilo i zamereke na poklon... ----------------------------------- malac Ned Apr 15, 2018 1:21 pm ----------------------------------- Ako nemaš šta normalno da napišeš nemoraš ni da misliš pogrešno shvatiću ovo kao tvoju grešku pa ti neću uzeti za zlo.jesam ja dobio na poklon i davao sam i dalje dajem jer ko daje duplo mu se vraća.a nikada se zalio nisam na poklon jer te poklone što sam dobijao odma sam ih poklanjao možeš i sam u to da se uveriš u domu zdravlja savski venac .koliko god ja nemao ja sam pomogao iz ljubavi prema akvaristici a to je u mojo porodici preko 60 godina.ja sam u stanu u zemunu spavao od rodjenja sa punom sobom ribica koje je moj pokojni otac uzgajao.tako da ..... ----------------------------------- Ksendzi Ned Apr 15, 2018 2:02 pm ----------------------------------- Konstatovali smo dve stvari. Nije lepo traziti da ti neko nesto pokloni, i dve veze s gramatikom nemas, nista nisam razumela, zarez nigde, tacke da ne spominjem, a konstrukcije ubi boze. Ako nastavis ovako vrlo lako, i vrlo brzo bices banovan. Il se unormali, il se bavi akvaristikom na drugom mestu, jer si em nekulturan, em nas koji smo ovde da bi naucili nesto i druzili se s normalnim ljudima nerviras. Dakle, ako hoces biljke, ponudi novcanu nadoknadu ili naruci iz neke prodavnice, kupi u nekom pet shopu, ili ih pocupaj iz baste i ubaci u akvarijum