----------------------------------- sale98 Pet Okt 08, 2010 12:21 pm Kako ubrzati rast biljaka ----------------------------------- pre nekoliko dana doneo sam od priatelja nekoliko biljka.....kako da ubrzam rast biljaka??? ----------------------------------- EMKA Pet Okt 08, 2010 1:01 pm ----------------------------------- kupi sera florena meni mnogo pomaze i stavi malo jace osvetljenje i ako zelis dodaj co2 mozes i bez co2 nije toliko potreban ----------------------------------- Bojan Pet Okt 08, 2010 9:17 pm ----------------------------------- Ljudi obicno ne vole da cesto seku biljke vec vise vole "lenje" akvarijume a ti bi da biljke stalno trimujes. Za pocetak im obezbediti odgovarajuce uslove pa polako prati njihov rast. Sta mislis da li bi ti bilo recimo korisno da nam kazes koje su biljke u pitanju i malo detalja o tvom akvarijumu? ----------------------------------- joca93knj Sub Okt 09, 2010 2:01 am ----------------------------------- ja iam podlogu 5 cm...jako osvetljenje i dodajem sera florenu....i biljke kidaju....trimujem ih na 3-4 dana... ----------------------------------- sale98 Sub Okt 09, 2010 9:46 am ----------------------------------- biljka je valisnerija.....podloga mi je neka od 5 cm......osvetljenje je neonka od 18w.......voda je 28 topla ----------------------------------- sale75bgd Sub Okt 09, 2010 11:15 am ----------------------------------- Ovi detalji koje ti je Bojan trazio i uopste kada se kaze da se da malo vise detalja misli se na velicinu aq, vrstu podloge i osvetljenje. Ovo su samo 3 da kazemo najosnovnija detalja. Ja ne znam koliki ti je aq, ali pretpostavljam da ti je svetlo slabo. O podlozi necu da diskutujem jer ona je 5cm, mozda i 5 cm sitnog kamenja, zar ne? Preciziraj malo detalje i dobijas odgovor da neces moci da se odbranis od valisnerije jer je biljka koja jako brzo napreduje bez ikakvih dodavanja icega. ----------------------------------- sale98 Sub Okt 09, 2010 1:25 pm ----------------------------------- ne podloga je pesak...aq je 60l ----------------------------------- oskar oskarr Uto Feb 14, 2017 10:09 pm ----------------------------------- zdravo,imam pitanje. akvarijum mi je 50 litara i u njemu imam 5 kriptokorina koje su od sera florene i co2 podivljale, i bukvlno listovi iz jednog coska idu u drugi i savijaju aman gore do vrha , sta mogu da radim sa njima , posto sam nov u ovome, kaako mogu to nekako da skratim ili sta vec , da listova ima vise ali da npr idu samo u visinu i budu kraci? ----------------------------------- nzivkovic Sre Feb 15, 2017 1:53 am ----------------------------------- zdravo,imam pitanje. akvarijum mi je 50 litara i u njemu imam 5 kriptokorina koje su od sera florene i co2 podivljale, i bukvlno listovi iz jednog coska idu u drugi i savijaju aman gore do vrha , sta mogu da radim sa njima , posto sam nov u ovome, kaako mogu to nekako da skratim ili sta vec , da listova ima vise ali da npr idu samo u visinu i budu kraci? Da izbaciš criptocorinu i zasadiš običnu kripti koja ne raste toliko u vis.