Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako uništiti puževe? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam je prokuvala samo da malo omekani. I ubacila na bukvalno dan.
I znate ko se zakacio?
Algari xD obrtali okretali pomerali, setali je po akvarijumu, i to je to xD
Sutradan sam izvadila i zavukla ruku i povadila puzeve xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 10:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svom srecom akvarijum je 50 lit. pa ce krajnje resenje biti kompletan restart.

Nego malo off: doda se malo sargarepe, bareni spanac, biljaka vec ima za aromu, tu je i riba.......grejac na maksimum i eto supice XD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io ::
a jel se i spanac bari ili ne? da, sta se odmah skupi, za par sati to je, ako puzevi ne vole sargarepu nece se skupiti ni posle 8 h :/ ni kod mene je nisu jeli, a kod drugara od 3 ubacivanja (svaki dan po par sati) sargarepe izbacio 500 puzeva iz akva od oko 150 l... kao i kod riba, i kod puzeva vazi da su svi individualni Smile

Flojd ::
Ja nikad nisam video da puž ne voli barenu šangarepu.Smanjite hranjenje u akvarijumu pa će je jesti i to u slast.


Ovo je istina sto sam citirao, tako je i kod Mene
U akvarijumu dje su mi koridorasi, ancitrusi i dr ribice, ubacim jednu mrkvu kako je rekao "Ludimir"...i mrkva se ne vidi od puzeva(bas ih se dosta nakupi),,,a u drugom akvarijumu dje su male ribice, u aq je pun puzeva, ubacim mrkvu, na to se nakupi mozda 5-6 komada,,,dok se ne smanji ishrana oni nece jesti mrkvu. Ali ja moram da ih dobro hranim zbog mladji :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2016 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam previše malezijskih puževa u akvarijumu. Problem sam rešio tako što sam uradio kompletnu generalku u akvarijumu. Podloga od kvarcnog šljunka (peska 3mm) je potopljena u plastičnoj kadici i nalivena sonom kiselinom. Za sat vremena nije bilo ni "p" od puža jer ih kiselina potpuno istopi. Ispere se podloga, posle toga, kroz 5-6 voda i vrati se u akvarijum. Sačuvao sam desetak većih puževa i vratio ih u akvarijum nakon generalke pa sam miran barem godinu dana do sledeće generalke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hello, imam problem sa puzevima.
Primetio sam danas 3-4 komada i to ce verovatno jos da se mnozi.
Verovatno sam ih dobio sa biljkama, crni su i velicine bibera mozda i malo manji.
Akvarijum je 50-tak litara, ali je i u ostalima verovatno ista pesma Smile
Drzim uglavnom Xifo ribice, od 2.5cm do 5cm...
Nemam podlogu, biljke su u casicama.
Zanima me da li bi par "Helena" zavrsilo posao oko tih sitnih puzeva posto mi kidisu na biljke, uglavnom sam ih sa biljaka skidao...
I da li ce Xifoima da smetaju Helene?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jecham
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2011
Poruke: 88
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Helene mogu da završe posao.
Xifoima ne smetaju helene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jecham ::
Helene mogu da završe posao.
Xifoima ne smetaju helene.


Ok, hvala Smile
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka puževe Dunavske Nerite chaosad Ponuda 0 Sub Apr 09, 2022 8:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License