Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako usisati dno akvarijuma i cime Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2018 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze neko da mi objasni kako da usisam dno akvarijuma? Akvarijum je 80l i mucim se sa tim usisavanjem mnogo. Biljke su mi gusto posadjene i akvarijum je formiran godinu dana vec, tako da mnoge od predlozenih opcija iz "uradi sam" ne mogu jer cu biljke unistiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 20, 2018 6:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Avg 21, 2018 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su biljke u pitanju kad su tako nežne? Većini ne smeta da se preko i oko njih usisa podloga.
Ako se baš plašiš za biljke nabavi neki jači unutrašnji filter ili napravi, napuni ga samo filter vatom. Izduvaš sav detrus sa njim, pa ga ostaviš da kupi jedno vreme prljavštinu i polira vodu.
Ja sam taj problem rešio tako što sam imao atman 304 da duva pri dnu a deo peska gde mi je bila usisna cev sam izvadio, napravio rupu, kako bi se sve tu skuljalo. To mi je rešilo problem izmeta riba puževa i kozica, panj grane i lišće što se raspadalo je moralo da se usisa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valisnerija, Sagitarija, limun, kripte i jos neka ne znam kako se zove. ja sam do sad ysisavao crevom. samo povucem vakuum da napravim. medjutim, tako usisam i kamencice, tj. podlogu. video sam na netu kako prave sa flasom, ali flasa je siroka mnogo i sve bih unistio.
hvala na odgovoru. nisam bas najbolje razumeo kako si resio, niti to sa unutrasnjim filterom.
napravio sam nesto sam danas za ysisava je izmeta, cekam da se osucsi silikon, pa cu sutra da probam. funkcio ise preko vazdusne pumpe. valjda ce biti ok Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Avg 22, 2018 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iste biljke sam i ja imao. Neće im biti ništa. Sagitariju možeš da pritiskaš koliko hoćeš kripte možeš da isečeš ako preteraš. Ja sam koristio flašu od 0.5l za usisavanje.

Uzmeš unutrašnji filter/motornu glavu u ruke uključiš i izduvaš detrus tamo gde ne možeš da pridješ sa usisivačem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2019 6:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nemam posađene biljke u podlozi, ali imam sitan šljunak koji usisavam sa Sera usisivačem (SERA Gravel kliner(usisivač za podlogu). Ne znam da li će se preko linka pojaviti ali to je onaj sa zelenom cevkom i na vrhu ima komoricu sa sunđerom.

Ja sam moj kupila u Zemunu, u Ugrinovačkoj pre oko godinu dana.

http://www.barbus.rs/%D0%BF%D1.....a-podlogu/


Ulaz je dovoljno mali da može oko kamenja i biljaka da ide, prikači se na pumpu i samo strpljivo polako usisavaš, a voda se vraća u akvarijum preko sunđera.

DODATNO ISPOD SUNĐERA STAVIM PAMUČNU KRPU TAKO DA SE I NAJFINIJA PRLJAVŠTINA ZADRŽAVA.

BITNO! Može da usisa i šljunak zato je bitno da se otvor ne nabije duboko u podlogu nego do pola, pa se posmatra koliko vuče, pa se izdigne ili spusti još po potrebi. i strpljivo deo po deo se usisa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja usisavam samo sa crevom, bez nastavka. Crevo je dugačko metar i po, providno. desni kraj u desnu ruku i šetnja po akvarijumu, leva ruka drži drugi krj creva, kažiprst preko otvora i iznad kante. Gledam u akvarijum, a levim kažiprstom regulišem protok kroz crevo. Ako usisava kamenčiće, zatvaram otvor levim kažiprstom dok kamenčićii ne ispadnu iz creva. I tako baš lepo očistim sve,
Da je meni neko ovako objasnio, ništa ne bih ukapirala. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanaJankovic
Akvarista



Registrovan: 10 Jan 2019
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2019 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Ja usisavam samo sa crevom, bez nastavka. Crevo je dugačko metar i po, providno. desni kraj u desnu ruku i šetnja po akvarijumu, leva ruka drži drugi krj creva, kažiprst preko otvora i iznad kante. Gledam u akvarijum, a levim kažiprstom regulišem protok kroz crevo. Ako usisava kamenčiće, zatvaram otvor levim kažiprstom dok kamenčićii ne ispadnu iz creva. I tako baš lepo očistim sve,
Da je meni neko ovako objasnio, ništa ne bih ukapirala. Smile



Ja kapiram kako čistiš. Tako sam i ja radila, pa onda još sa usisivačem prečistim. Ja moram sa usisivačem jer imam puževe. Oni samo rovare i đubre upadne unutra.

Zato prvo sa usisivačem, i onda pošto se sve uzburka ispraznim pola ili trećinu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2020 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

elektricni usisivac je super stvar,i zbog biljaka,i nema mogucnost da usisava kamenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2020 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Ja usisavam samo sa crevom, bez nastavka. Crevo je dugačko metar i po, providno. desni kraj u desnu ruku i šetnja po akvarijumu, leva ruka drži drugi krj creva, kažiprst preko otvora i iznad kante. Gledam u akvarijum, a levim kažiprstom regulišem protok kroz crevo. Ako usisava kamenčiće, zatvaram otvor levim kažiprstom dok kamenčićii ne ispadnu iz creva. I tako baš lepo očistim sve,

Ovo je idealno objašnjeno , ako tako radiš nema greške, to je najjednostavnije i najjeftinije i najlakše.Ako želiš komplikaciije
radi šta ti volja.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License