Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kalcijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jajzy
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 68
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sam saznao parametre vode iz Vlasotinackog vodovoda. Tvrdoca je izmedju 4-8 kH, a kiselost ide od 7.5-8 pH. Kalcijum ne dodajem biljkama. Da li bi trebao da razmisljam o dodavanju.,s obzirom da je kH 4 u kisnim periodima. I koje jedinjenje kalcijuma je najlakse naci u prodaji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 6:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najlakše,a i najjeftinije je tvrdoću vode podići sodom bikarbonom.
Evo,ja ti nudim kilo bikarbone za Vaš vodovod Very Happy (biće ko će ti ponuditi i više,al da se zna, ja sam prvi na listi Wink )
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jajzy
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 68
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije problem u tvrdoci vode, nego u manjku kalcijuma. Tj. mogucnosti pojave nedostatka kalcijuma. Znam da se veoma retko javlja, al sta znam, rekoh da pitam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jajzy
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 68
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolicina kalcijuma u Vlasotinackoj vodi ide od 45mg/l u susnim periodima do 15mg/l u kisnim periodima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2016 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa razmnozavaj ribe u kisnim periodima:) Kalcijum karbonat nije nesto za cim ribe pate, ne sekiraj se. Dobar deo nasih riba potice iz voda gde je karb tvrdoca 1 ili manja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jajzy
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 68
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Čet Sep 08, 2016 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebu za kalcijumom imaju puzevi cije se kucice ljuste i raspadaju,a ponekad i neki novi listic na biljkama bude uvijen kao da mu fali kalcijum. pogotovo se ovo desava u kisnim periodima kada je nivo kalcijuma u vodi i ispod 15ppm. Nasao sam ovaj oblik kalcijum karbonata
Image

Sastav leka je

Image

Molio bih nekog hemicara da mi kaze da li smem ove hemikalije u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 08, 2016 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno posto je to lek za ljudsku upotrbu, trebalo bi da može i u akvarijum, međutim...
pored CaCO3 tu ti je i gomila aditiva koja se dodaje iz različitih razloga: magnezijum stearat se obično dodaje kao lubrikant, silicijum dioksid kao protočni agens, celuloza i skrob kao dezintegracijski agens što pomaže da se smesa razbije nakon što se unese u telo i kao zaslađivač zbog ukusa, a problem moze da napravi natrijum laurilsulfat jer se i u vrlo malim koncentracijama dovodi u vezu sa neželjenim efektima koje može da izazove... inače se koristi u pastama za zube, šamponima, sapunima, kupkama, sredstvima za odmašćivanje, itd itd... S obzirom da planiraš dugoročno da je koristiš, zbog regulacije Ca u vodi, ja ti preporučujem da je zaobiđeš i da pokušaš da nabaviš čist CaCO3. Znam da nije skup, jer ga nabavljam i sam, ali preko firme...kao građanstvo to uvek ide teško jer firme koje to distribuiraju neće u tom slučaju da prodaju, mada treba pitati Smile svi danas vole keš. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Podloga pesak kalcijum karbonat ??? srki.acs Podloga 8 Ned Nov 18, 2012 12:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License