Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamen? HITNO Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sijamski borac
Akvarista

Opomene: 1
Registrovan: 22 Okt 2011

PorukaPoslao: Čet Nov 03, 2011 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam proverio dva kamena cak i podlogu akvarijuma neki sitni kamencici ? izvadio sam ih osusio i kapnuo sonu kiselinu i pocelo je da se peni i da susti.. e sad zbog cega i kako moze da bude to stetno za ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Čet Nov 03, 2011 10:11 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik

Registrovan: 21 Avg 2011

PorukaPoslao: Čet Nov 03, 2011 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada kamen pocne da se peni u pitanju je bazan kamen, najverovatnije krecnjak, i njega ne bi trebalo stavljati u akvarijum posto ce dolaziti do varijacija ph vrednosti, sto dovodi do stresa riba,
a takodje se lose odnosi i na biljke. Najbolje je takvo kamenje ne stavljati u akvarijum. Jel ti sva podloga od istog kamenja ili samo par kamencica?
sijamski borac
Akvarista

Registrovan: 22 Okt 2011

PorukaPoslao: Čet Nov 03, 2011 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kompletna podloga mi je od istog kamenja.. neki mali beli sitni, kupio ih u jednoj radnji...
jongi
Akvarista

Registrovan: 31 Avg 2010

PorukaPoslao: Čet Nov 03, 2011 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo treba isprati kamenje pa ga onda testirati da ne bi prljavstina na njemu sustala.
skoljka
Akvarista

Registrovan: 02 Nov 2011

PorukaPoslao: Čet Nov 03, 2011 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih prvo prokuvao kamenje,pa bih ga posle testirao...
Stetniji ti je taj obojeni kamen sto prodaju po pet shopovima,NAJBOLJE TI JE DA UZMES NEGDE KVARCNI PESAK,to je najbolja podloga za ribe....

pozdrav
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker