----------------------------------- sveta021 Sre Nov 21, 2012 12:01 pm Kamen iz obliznjeg jezerceta za ciklide ----------------------------------- Doneo sam juce iz obliznjeg jezerceta kamenje,koje nameravam da stavim u Malawi ciklidni akvarijum! E sad ono sto me zanima ,da li je problem to sto kamenje na pojedinim mestima ima krecnjaka i maloje tamnije,a to je mozda i od algi posto sam kamenje uzeo iz vode ne sa obale? Inace dobro sam ga oprao i prokuvao 30-ak minuta! ----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 21, 2012 12:06 pm ----------------------------------- Krecnjak ne smeta africkim ciklidima,ali bi bilo dobro da se otrasis tih algi sa kamenja,nebitno jesi ti to prokuvao. Uzmes neku cetku,mozda za zube,mozda zicu onu iz kuhinje i polako to sastruzes...sta god da mislis da moze da posluzi i opleti. ----------------------------------- sveta021 Sre Nov 21, 2012 2:04 pm ----------------------------------- To sam i uradio pre nego sto sam stavio na prokuvavanje!!! :) Znaci bez problema mogu u akvarijum,jos danas idem do obliznjeg igralista po pesak :),posto je u tom akvarijumu trenutno sljunak,tu su mi zivorotke koje idu u drugi aq. ----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 21, 2012 2:10 pm ----------------------------------- Ok,nismo se razumeli :) ----------------------------------- sveta021 Sre Nov 21, 2012 2:28 pm ----------------------------------- Samo jos nesto,kazi mi pesak sa igralista kad prosejem i prokuvam mogu u aq.? ----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 21, 2012 2:38 pm ----------------------------------- Pa mozes.. Znas kako ja radim,i do sad nisam imao problema. Ja pesak stavim u lavor i u kadu,pa ga onda tusiram vrelom vodom i mesam necim (oklagijom npr) da bi se necistoce odvajale i pesak cistio.Malo tusiras i muljas oklagijom,to ce da curi sa strane lavora,ta prljava voda itd,pa onda nakrivis lavor da iscuri i ostala voda,pri tom pazis na pesak.I tako vise puta ponovis,dokle god izmuljana voda u lavoru ne bude cista.Na taj nacin ces vrelom vodom pobiti sta treba da se pobije i u isto vreme procistiti pesak,i samim tim nece biti mucenja vode u pocetku formiranja akvarijuma. ----------------------------------- jovica Sre Nov 21, 2012 3:24 pm ----------------------------------- Pa mozes.. Znas kako ja radim,i do sad nisam imao problema. Ja pesak stavim u lavor i u kadu,pa ga onda tusiram vrelom vodom i mesam necim (oklagijom npr) da bi se necistoce odvajale i pesak cistio.Malo tusiras i muljas oklagijom,to ce da curi sa strane lavora,ta prljava voda itd,pa onda nakrivis lavor da iscuri i ostala voda,pri tom pazis na pesak.I tako vise puta ponovis,dokle god izmuljana voda u lavoru ne bude cista.Na taj nacin ces vrelom vodom pobiti sta treba da se pobije i u isto vreme procistiti pesak,i samim tim nece biti mucenja vode u pocetku formiranja akvarijuma. Ako je veca kolicina peska, kad dodje racun za vodu bice :ojha: ----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 21, 2012 4:09 pm ----------------------------------- Pa i nije bas tako,ja sam racun za prosli mesec dobio oko 400din,a prosli mesec sam oprao peska oko 50kg na taj nacin koji sam opisao,akvarijum od 600l oprao i napunio,i menjao svaki dan 30l vode,plus odrzavao sam akvarijum od 220l svake nedelje po 30%... :D Kako sam nacuo ne secam se gde i od koga,mozda negde i na forumu,1000l vode je 50 din.Mozda je tako,a mozda i nije... ----------------------------------- sveta021 Sre Nov 21, 2012 6:16 pm ----------------------------------- Ja inace tako radim,samo sto sam ja kreten mesao rukom pa sam sve zglobove raskrvario... :evil: Pa ti onda nisi prokuvavao pesak ili...? Malo pre sam bio na tom novonaravljanom igralistu,koje jos nije u opticaju i ogradjeno je zicom,no ja sam nasao nacina da nekako udjem i zamisli "tatrane" me kao naruceno ceka dva dzaka od po 25kg kvarcnog peska 1-3mm,mada kontam da je meni za akvarijum od 100x40x30 dovoljno 25kg!!! :) ----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 21, 2012 6:32 pm ----------------------------------- Ja takodje mesam rukom ali samo kad ga pri kraju kad je vec cist tusiram mlakom vodom.Ne bi gurao ruku u vrelu vodu.. :) Cini mi se da nisam ni jednom u zivotu pesak na sporetu prokuvavao.Znaci vreo tus i mesanje.Tako sam i sa tim peskom koji je podloga u akvarijumu sa diskusima,i sve je bilo u redu... hehehe,lopove :) Pa kontam da ti je 25kg ok :) ----------------------------------- sveta021 Sre Nov 21, 2012 7:00 pm ----------------------------------- :lol: pa vec su zavrsili igraliste,tako da im je to resto,a i ovako im placam vec prevelik porez ,tako da kontam da je ovo skroz OK!!! :) ----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 21, 2012 7:16 pm ----------------------------------- Nego sta :) ----------------------------------- nikouro Sre Nov 21, 2012 11:02 pm ----------------------------------- Kod peska treba obraditi paznju na jednu "stvar". Da nije kojim slucajem obelezen od strane neke cetvoronozne ( a mazda i od dvonozne ) zivotinje !!! :) ----------------------------------- plavsic88 Sre Nov 21, 2012 11:19 pm ----------------------------------- HEHE :) Ako je obelezen u jednom slucaju ce to da se lepo opere vrucom vodom,a u drugom ce to da ispliva :D ----------------------------------- sveta021 Sre Nov 21, 2012 11:43 pm ----------------------------------- Dobri ste!!!:)