----------------------------------- Skybuffalo Sub Apr 06, 2019 8:25 am ----------------------------------- Mislim da nece biti problema.Vaznije je da ga temeljno izribas, iskuvas i da lepo namonitiras sto je i najteze. :D Mislim da nece jos dugo jer mi je voda tvrda, bas tvrda.I kad se mreste jaja su bela, nikad ne dobiju onu zdravu boju koju sam video na slikama, pretpostavljam da je to delimicno ili u celosti zbog vode. Otprilike 7-8 meseci su trajali kod ljudi u okolini sa istom vodom.A i temperatura vode kod mene je oko 25-26 stepeni, ne bih je povecavao zbog ostalog zivog sveta.A sudeci po onome sto sam video verujem da jako utice na njihovo opste zdravlje. Jedino uspesno mrescenje sam video kod koleginice koja je sredjivala akvarijum specijalno za ramove i ima ih preko 3-4 godine.U njemu (3-4 rama na 50-60 litara) su samo oni, podloga joj je amazonija i posto je akvarijum manji sipa rosu vodu(i to vrlo retko, svake dve- tri nedelje i vrlo mala mislim nikad preko pet litara u cugu).Temperatura joj je stalno iznad 28.Cim mladunci poodrastu pokloni ih.Ja sam svoje dobio od nje.I moji imaju boju ali njeni su bar dva stepena jace. :D Hvala na pozdravu i pozdrav za Valjevo nisam letovao ali sam bio par puta prateci Borac na gostovanju Metalcu. :D