Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamenje u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2013 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav, ja sam moj akvarijum po prvi put formirao pre dva dana od 45 litara i sve je bilo super, ali vec sutra dan sam primetio da je voda mutna... kada sam ugasio svetlo i pogledao sa strane u akvarijumu je kao neki dim... kao da sam duvao dim od cigarete u njega... tacno mi deluje kao da ide od kamena.. da li je to zbog toga sto je neispravan i da li je u opste kamen u pitanju? kamenje sam doneo sa mora predhodno sam dobro prokuvao oprao i onda ga stavio...
da li da ga bacam napolje ili da uradim te experimente sa sircetom????

hvala na brzom odgovoru......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2013 12:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2013 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj ponovo procitaj ovu temu: http://www.akvarijum.org/forum.....t9714.html
Ali celu, od pocetka, ne samo poslednji odgovor Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Okt 21, 2013 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Aj ponovo procitaj ovu temu: http://www.akvarijum.org/forum.....t9714.html
Ali celu, od pocetka, ne samo poslednji odgovor Wink


procita i sve jasno... uradicu to cim stignem kuci i bacam ih napolje ako je to u pitanju.... a moje jos jedno pitanje je bilo da li je to zaista od kamenja ili postoji jos neka mogucnost, sto se tice tog dima u akvarijumu?


hvala mnogo.. nov sam bas jako... dete od 4 godine je dobilo za rodjendan akvarijum od 10 litara pa mi je bilo zao da se ribice muce i onda sam tako polako krenuo da citam i proucavam dok nisam kupio sada veci akvarijum i uredio ga sve sa biljem pumpama grejacima... sada planiram i poklopac da napravim i tako zaraza polako pocela.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi trebao i da procitas ovu temu: http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Posebno obrati paznju na onaj deo sa cikliranjem... u toku cikliranja hoce voda da se zamuti dok se korisne bakterije u filteru ne stvore tako da je to manje-vise normalno stanje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pakonja..... hvala ti mnogo... vidim da tamo ima sve lepo opisano, pa cu sve to sada lepo da izcitam.... jedini je problem sto sam ja ribe vec ubacio... vesele su jedu i sve kako treba... jedino sto nisam cekao par nedelja da akvarijum radi svoje prazno.... da li je to sada problem? ili moram sve ispocetka i da vadim ribice napolje? da li ce i pored svega toga akvarijum da se na kraju razbistri? naravno tu su i biljke..... Sad

https://www.dropbox.com/sc/b6gis2q496827r3/WakrEeY5xw
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 8:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i da.... filter mi je magic jek 200 ima sundjer i ak. ugalj.... da li je on dovoljan... mada pise da je do 60 litara....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opet nesto nece.. evo ovako onda....
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo potopi skroz grejac.Onda lepo zamenis ovu sarenu pozadinu za neku jednobojnu.Japankicu izbaci...neoli toplu vodu kao ove ostale ribe.A i ove ostae ribe ne znam kako ce da ti funkcionisu triholasteri i barbusi sa zacinom od blek moika..hm...Ne mogu da razaznam sta je ova dekoracija sa ljubicastim..nema veze..zameni za neki panj loze ili vrbe izgledace mnooooogoo prirodnije a samim tim mozes i da vezes nanu na njega koj vremenom moze jako lepo da se uzbuni.ZAedno sam tim NN objektom dekoracie pobacaj i vestacko bilje Very Happy i na kraju postavi fotku da ti pomazmo dalje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 7:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

grejac ne mogu da potopim jer ima neki granicnik dokle sme u vodu.... moli ne dira nikoga i super mu je.... zlatnu cu videti da eliminisem.... vestacko ima sa desne strane taj zbunj stavio sam privremeno jer nisu imali drugo bilje.... ali cu izbaciti kako kazete... a ono u sredini je neko bure posto panj nisu imali ali i to ce leteti... pozadinu sam vec skinuo i stavicu nesto jednobojno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je marka grejača. Obično im je oznaka dokle smeju van vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 22, 2013 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Marka je Shark H-229 50W, Suitable for aquaeium in 18-50cm long or 20-70 Litre water........ ima granicnik nacrtani talasi dokle treba da je voda.... a pumpa je magic jek-200 ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice vizuelnog dela to cu ja srrediti po vasim uputama... to je najmanji problem, nego mene vise brine sto je akvarijum toliko mutan... tj. sto je u akvarijumu kao neki dim.... pokusao sam da slikam pa da vidite o cemu se radi i da li je to normalno.... prodavac mi kaze da ce se to stabilizovati i da svetlo ostavim upaljeno ne vise od 6 sati.... jer i biljke ispustaju sto itice na ovo... pa sad da li on ima pojma? pitao i za vodu da li da menjam 1/3 na 7 dana... rekao je da ne nego samo da dolivam sto ispari..... sta dalje....? hvala vam puno na pomoci.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
VeDe
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2013
Poruke: 96
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo stavio sam panj.... sliku vratio jer nisam jos nasao jednobojnu.... ali to uskoro....vestacko nema vise nista.... na panju je mahovina koja jos treba da se primi pa sada ni ne izgleda jos lepo.... voda i dalje mutna pa planiram jacu pumpu.... mozda je filter masa problem....


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License