Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kanister filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 10:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi edukacija i objasnjenje
1. zasto kanister filter(u akvarijumu ima juwel bioflow i jbl cristalprofi i200) da li bi filtracija bila bolja?
2. zamena vode i dalje ostaje ista jednom u 7 dana trecina?
3.period ciscenje kanistera?
ako moze pomoc i objasnjenjenja. veliko hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 10:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji Juwel akvarijum imas i koji bioflow? Da krenemo od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam rio 180 u njemu je bioflow m Eccoflow 600 l/h pumpa i plus dodatni filter JBL CristalProfi i200 on je 800 L/h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam isti akvarijum i imam samo fabricki filter (bioflow) u njemu. Sam interni filter je na granici filtracionih mogucnosti (zato sam i pitao koji Juwel).
Za rio 120 on je skroz ok za 180 onako za 240 je definitivno mali. Obzirom da imas dva interna filtera trebalo bi da imas korektnu filtraciju.

Zavisi koji bi kanister uzeo, uglavnom kanister filter ima vecu kolicinu filter materijala nego juwel interni filter, takodje
i protok je nesto veci i blizi optimumu (3-4 x litraza na sat, neki i vise). Ono sto je meni bila prednost jedno vreme dok sam koristio kanister je lakse ciscenje.
Samo otkacis cevi i sredis kanister, nema zavlacenja ruku u akvarijum, stresiranja ribica itd. Druga velika prednost je sto se interni filter zbog svog manjeg
kapaciteta brze prlja pa moras cesce da intervenises.

Zamena vode moze a i ne mora da ima veze sa filterom u zavisnosti od toga sta hoces da postignes. Ako hoces vrhunske parametre vode potrebno je da i dalje vrsis izmene
jer svaki filter dolazi posle nekog vremena do svog zasicenja.

Period ciscenja kanistera zavisi od samog kanistera (velicine i kapaciteta). Za taj tvoj akvarijum neki kanister tipa JBL 1501 (imam ga uz drugi Juwel)
ili neki Eheim (2074,2075, 2076) bi bili vise nego ok. Elektronske verzije eheima imaju i indikaciju smanjenja protoka a samim tim i zaprljanosti
pa po tome mozes znati kada je vreme da se ocisti, u isto vreme su i skuplji. Sa ostalim kanisterima nemam mnogo iskustva, drugar mi uz Rio 240 ima
Sera UV 400 koji mu sasvim solidno radi posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno na odgovoru!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno ko ima jos sugestija ideja i preporuka neka pise Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Sre Maj 23, 2018 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ASX ::
Treba mi edukacija i objasnjenje
1. zasto kanister filter(u akvarijumu ima juwel bioflow i jbl cristalprofi i200) da li bi filtracija bila bolja?
2. zamena vode i dalje ostaje ista jednom u 7 dana trecina?
3.period ciscenje kanistera?
ako moze pomoc i objasnjenjenja. veliko hvala!


1. Mislim da kombinacija 2 unutrasnja filtera koja si naveo dovoljna za pocetak.
Sve naravno zavisiti koliko ribica i koje ribice budes cuvao.
Moj savet za pocetak ne kupuj kanister filter i sacuvaj pare, pratis situcaiju kako se bude razvijala.
Ako treba da pojacas filtraciju onda kombincaija juwel bio flow + kanister filter je svakako dobra opcija.
( JBL crista profi i 200 bi u tom slucaju cuvao kao rezervu).

Zasto kanister filter? ovo je siroko pitanje sa sirokim odgovorom.
neke zajednicke karakteristike skoro svih kanistera su:
Veca kolicina filter materijala moze da se stavi u njima u odnosu na unutrasnje ( imaju vecu zapreminu)
solidan do jak protok vode
stoje u polici ispod kavarijuma i mogu da se lepo sakriju i ne vide se,
samim tim ne zauzimaju mesto u akvarijumu kao unutrasnji filteri ( neki akvarisiti smatraju da su unutrasnji filteri ruzni i da smetaju izgledu).
Tih rad, lako ciscenje filter materijala( ne guras ruke u akvarijum) i duzi vremenski period izmedju ciscenja.

Zajednicka negativna strana
veca cena (skuplji su)
ako dodje do curenja vode na samom kanisteru, ili nekom prikljucnom delu , mozes da imams malu/veliku poplavu u sobi.

2. Zamena vode ostaje bez obzira koliko dobru filtraciju imas.
Filtracija moze da malo prologira zamenu vode , ali definitivno odredjena kolicina vode u odredjenom intervalu treba da se radi.
Ako mozes da uklopis ritam do 30% zamene vode nedeljno - Super neces imati problema.


3. Period ciscenja zavisi po mom misljenju od 4 stavke:
-Nacin na koji filtrira vodu( neki kanister filteri imaju pred filter, neki ne)
-Koji filter materijal koristis i kako je rasporedjen
-Velicina kanister filtera
-Koliko i koje vrsta riba planiras da cuvas

Iz nekog mog iskusta rekao bih od 1-6 meseci moze da bude interval izmedju ciscenja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Maj 24, 2018 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isto Juwel Rio 180 kao i ti. Nisam bio zadovoljan filterom koji se dobija sa njim pa sam eksperminetisao sa jos jednim unutrasnjim i na kraju kupio Atman EF 4 (dokupio sundjer za jednu korpu i Sera Siporax za drugu, u trecoj sam ostavio materijal koji dolazi sa filterom). Razlika u cistoci vode je ogromna. Konacno je voda postala kristalno cista. Zamene vode i dalje radim na 7 dana (30%) a kanister cistim jednom u tri meseca. Unutrasnji filter perem cesce (naravno u vodi iz akvarijuma).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Maj 24, 2018 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovorima. Za sad odustao od te price jer je vo da cista sa ova dva unutrasnja. Drzim malawi ciklide ima ih oko 25, za sada su mali ali videcemo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2018 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje jedno: da li neko ima tetra kanistere i kako resava zameni fitracionog sundjera onog prvog sto otklanja mehanicke necistoce?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2018 7:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako što kupiš novi i zameniš?

A može i obična perlon vata samo je lepo složiš Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2018 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma nema novi da se kupe... zato pitah kako nabavljaju ali sam i ja mislio da je vata resenje za ovo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2018 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja izbegavam vatu u kanisterima, ako već imaš juwelov filter stavi vatu na vrh a ne u kanister, lakše se pere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ASX
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2018
Poruke: 93
Lokacija: Beograd Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2018 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta stavljas u kanister kad se ova zaprlja i mora da se menja? koja je zamena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2018 7:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš i plavi sunđer da koristiš, ukrojiš ga lepo po šablonu. Njega na vrh da skuplja krupnu prljavštinu a dole sve napuniš siporaxom i milina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License