----------------------------------- gambusia Sub Nov 02, 2019 11:40 pm ----------------------------------- Malo da oživim temu. Ja trenutno u ~40 L imam 4 odrasle gold dust molike (1 mužijak i 3 ženke), 6 odraslih gupija (3 mužijaka i 3 ženki), 2 odrasla koi ksifo-a (1 mužijak i 1 ženka) i 2 odrasle Marigold varijatus platike (jedan mužijak i jedna ženka). Pored toga ima gomila puževa (MTS, prilepci, barski i ramshorn), gomila neocaridina davidi kozica raznih generacija (računam da ih ima barem 100 ako ne i više i non stop se kote, ali ih ribe drže pod kontrolom.), gomila riblje mlađi raznih veličina od nekoliko generacija sve 4 vrste ribica (sigurno stotinak). Ima i ostalih stanovnika (kiklopsi, hidre viridisime kojih ima malo jer ih puževi tamane i još po nešto...) Ima i zelenih filamentnih algi koje nikad potpuno ne uklanjam jer vidim da ima stanovnika koji vole da ih brste. Sve ovo naravno držim u jednom akvarijumu jer nemam prostora za više, i sve je pod kontrolom. Sve je počelo time što sam posle poduže pauze od akvaristike kupio mali akvarijum od ~10L sa par molija i par gupija za sina. Ribe su se u međuvremenu nakotile pa sam morao da uzmem veći akvarijum jer je ~10L stvarno malo a riba je bilo stvarno mnogo za takav akvarijum. Ribe se i dalje kote... Gomilu sam razdavao (poklanjao i menjao), gomila mlađi biva pojedena, neke uginu, agresivne ribe ponekad škartiram (ili poklonim ili likvidiram). Uglavnom akvarijum je u ravnoteži jer nema masovnih crkavanja, mada lično spadam u staru školu. Low-tech akvarijumi, koji su maksimalno ubiljeni. Nikad nisam preterano vodio računa o stanju vode. Uvek sam radio stvari po osećaju. Meni je merilo uvek bilo kako se ponašaju stanovnici akvarijuma. Ako su oni dobro onda nema potrebe za izmišljanjem tople vode. Pre sam bio strastveni akvarista, i imao sam gomilu akvarijuma, ali su u međuvremenu neke druge stvari počele više da me zanimaju pa sam napustio akvaristiku. Sad se polako vraćam u štos i za to treba sa se zahvalim sinu koji je hteo ljubimce i bodio ribice.