Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Klasicne LED Sijalice E27 za domacinstvo kao osvetljenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wuck0o
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 15 Sep 2016
Poruke: 5
Lokacija: Šabac

PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovde mozes pogledati taj moj akvarijum sa pocetka, nisam siguran posle koliko vremena je ovo bilo, ali se dodavalo jos biljaka kasnije

http://www.akvarijum.org/forum.....24450.html

Sad bas latinske nazive ne znam, ali evo pokusacu da iz ove baze biljaka sa foruma prekopiram nazive onih koje sam imao (ili koje su tome najslicnije, uglavnom rod bilje cu zasigurno podogiti)

-Aponogeton boivinianus
-Anubias barteri var nana
-Cryptocoryne blassii
-Cryptocoryne usteriana
-Hemigraphis repanda
-Cabomba caroliniana (ili slicno tome, nisam siguran)
- limun (to sam zapamtio)
- neka bacopa
- nesto sto raste visoko a ima oblik slican Egeria najas ali nije ta biljka

hajd da kazem da su te biljke bile u akvarijumu. Da sam znao nazive biljaka prilikom kupovine sigurno bi ih znao i sada, no ovde u Sapcu se biljke prodaju po sistemu " ova ti je lepa, a i ova je isto"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 20, 2018 11:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ikebana
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2022
Poruke: 35

PorukaPoslao: Ned Feb 13, 2022 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi jel moze pomoĆ?? Vidim tema nije aktivna vec skoro 4 godine ali ajde da pitam pa da se nadam da ce neko odgovoriti.

U pitanju je nov akvariju. Dimenzije d=50cm s=27cm v=38cm, dubina vodenog stuba 30cm.

Treba mi pomoć vezano za osvetljenje. Akvarijum ima dupli poklopac stakleni providni koji se nalazi na visini 32cm, i drugi stakleni crni iznad njega koji se nalazi na visi 38cm. Akvarijum sa napravio pre 6 dana. 2 dana je radio bez icega samo podloga, samo podloga, panj, podloga ( 2cm zemlja za cvece "Substral tera osmocote", pa mrezica za komarce, sloj kuglica od gline, mrezica, sloj kvarcnog sljunka 2-5cm crno/siv granulacije 2-3mm). Nakon dva dana sam ubacio biljke.

OD BILJAKA: (sve od navedenog po 3-4 pelcera)
Christmas moss
Cabomba aquatica
Staurogena repens
Limnophila aquatica
Alternanthera reineckii mini
Hemianthus micranthemoides
Hemianthus micranthemoides
Ranunculus Inundatus
Ludwigia repens rubin
Microsorum windelov

Takodje sipao sam i sipam i dalje:
- Easy life easy start
- Easy life pro fito

Za osvetljenje sam prvo stavio LED sijalicu 9w 6500k, 950 lumena (kupljena u Metrou), nakon sto sam procitao na forumu da je doata ljudi imalo problema sa algama, kupio sam stedljivu PHILIPS "tornado" sijalicu 10w 1250 lumena ( koja navodno treba da bude jednaka obicnoj sijalici od 115w). Takodje zelim da naglasim da je Philips sijalica fantasticno istakla boje ribica ( ne izgleda realno koliko su jarke boje ribica) kao da nisu iste ribice pod LED sijalicim i ovom Philips. Imam timer svetlo radi u rezimu 4-2-4.5 (u 10h se pali, radi do 14h kada se gasi, pa se pali u 16h i radi do 22:15h)

Sto se tice trenutne situacije sa ovom sijalicom nema tamnih mesta u akvarijumu. I prednji i zadnji deo su osvetljeni, oba coska su osvetliena.

Jako bi mi bilo komplikovano da ugradim neonke zbog dimenzija akvarijuma, takodje ne postoji mogucnost da akvarijum drzim otvoren pa da koristim konzolu jer imam malog klinca od 2 godine, ako me razumete svata bi nasao u akvarijumu od igracaka Smile

Moje pitanje je da li je ova sijalica prejaka za akvarijum navedenih dimenzija koji ima oko 35-37l vode neto???? Molio bih za odgovor u sto kracem roku kako mi se ne bi desilo da buknu alge u akvarijumu pa da posle imam problema.

Vodu menjam na 2 dana 10l i to planiram da nastavim narednih 15 dana da radim. Takodje danas sam uzeo opremu za home-made CO2 sistem (limuntus, soda bikrabona, dve flase itd...), Planiram da ovo bude biljni akvarijum.

Cetvrtog dana sam kupio ribice ( tu sam mozda pogresio, em rano em mnogo).
-10 colour tetri
- 4 zebrice
- 3 muljara (cori panda)
- 2 algara oni za staklo
(Da napomenem posto sam bio delimicno svestan da je rano za ribice, zato samzamolio coveka od koga sam kupio zebrice i algare da mi da vode iz njegovig akvarijuma na sta je covek pristao. Njegovi akvarijum su koliko sam video izetno odrzavani i cisti bez algi i puni anubija nana) tu vodu (oko 5l)sam pomesao sa 25l litara vode koja se vec nalazila u mom akvarijumu. Treci dan prosao i sve ribice izgledaju lepo i zdravo.

Pored ovih ribica planiram da kupim jos 10ak ribica i kozice
- 10kozica ( zutih ili sakura crvenih)
- 2-3 cori pande muljara
- 3 oto (onih algara)
- 5-7 kolor tetri ili kolor zebrica,

P.s. filter je hang on ATMAN 400, odmah nakon kupovine sam izvadio jednu pregradu kojanje namenjana za nastanjivanje baktertija i na njeno mesto uspeo da nabuzim pakovanje od 250gr keramickih prstenova, drugu pregradu sa nekom kao mrezicom i aktivnim ugljem sam ostavio. Takodje uspeo sam da ubudzim 2 manja sundjera za sudove (ne koricena ranije jer nisam mogao da nadjem akvaristicke, i za ovo mi treba misljenje da li da bacam ove i da sto pre nadjem akvaristicke ili mogu i ovi da rade posao)

Ako neko odgovori hvala. Evo i slike akvarijuma da vidite o cemu govorim.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 22, 2022 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje mišljenje je da ti plan i nije baš najbolji. Biće to previše ribica za tu litražu. Posebna stvar je što od kozica, verovatno, neće ostati ništa, jer će ih Tetre potamaniti. Iz filtera izvadi i tu "pregradu" sa mrežicom i aktivnim ugljem i stavi pravi akvaristički sunđer. Možeš i na usisnu cev da staviš (natakneš) sunđer, da bude predfilter. Valjda ćeš dobiti još neki savet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Arduino LED kontroler i osvetljenje z... peconis Uradi Sam (DIY) 12 Pet Mar 29, 2019 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Primo 70 + LED osvetljenje m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Nov 03, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon T5 i T8 sijalice nebojsar Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Maj 30, 2018 4:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: Arcadia T5 LED sijalice Arcadia Arcadia 0 Pon Jul 10, 2017 5:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License